Мох зберігає декоративність упродовж всього року і при цьому досить невибагливий до умов вирощування. Його можна посадити як у ґрунті, так і на дереві або камінні. Треба тільки «підгодувати» його спеціальним живильним розчином.
9 причин посадити мох
- За своїм зовнішнім виглядом ця рослина така ж приваблива, як і газон, але вимагає значно менше зусиль і грошей для догляду.
- За допомогою моху можна покрити всі незаповнені ділянки території і тим самим надати оформленню ландшафту закінчений вигляд.
- Мох має велику кількість відтінків і фактур, що дає можливість створювати з його допомогою оригінальні зображення і малюнки.
- Ця рослина є невід’ємною складовою дизайну в східному стилі.
- Виростивши мох на даху можна забезпечити прохолоду в приміщенні і таким чином нормалізувати температурний режим усередині будинку.
- Існує кілька способів використання моху для оформлення ландшафту. Одним з варіантів є створення ретро-дизайну. За допомогою моху декорують малі архітектурні форми і скульптури. Цей спосіб дозволяє надати елементам зістареного вигляду.
- Досить ефектний вигляд має мох як обрамлення штучних водойм.
- При засаджуванні великої площі рекомендовано використовувати мох різних відтінків. Варіантів висаджування існує безліч. Можна висадити в формі певної геометричної фігури, розташувати мох в шаховому порядку або сформувати з нього різнобарвний килим.
- Ще одним варіантом є застосування моху для оформлення садових доріжок. У такому разі мох садять між каменями і плитами, обабіч доріжок. На відміну від квітів, мох не вимагає ретельного догляду.
Де посадити мох
Для початку визначтеся, де саме плануєте посадити мох. Врахуйте, що більшість мохів люблять вологі і тінисті ділянки зі слабокислим ґрунтом. Садити мох треба в похмуру, дощову погоду.
Вирощувати мох можна як на землі, так і на каменях і бетонних виробах. Основні принципи посадки і вирощування на цих субстратах схожі, відрізняються вони тільки підготовкою основи і приготуванням живильного розчину для вкорінення і зростання моху.
Вам знадобиться:
1. Зрізаний живий мох. Мох, зібраний для посадки не повинен бути сухим або жовтим.
2. Родючий ґрунт.
3. Кефір або пиво.
4. Нетканий матеріал.
5. Ніж.
6. Целофанова плівка.
7. Тест-індикатор кислотності ґрунту.
Як посадити мох у ґрунт
- При посадці в землю спершу очистіть ділянку від кореневищ бур’янів і будівельного сміття. Не використовуйте гербіциди. Просапайте ділянку. Перевірте за допомогою тесту-індикатора кислотність ґрунту. рН повинна мати значення 5,0-6,0.
- Зніміть родючий шар ґрунту. Добре полийте поверхню землі, щоб вона ущільнилася, і постеліть на неї нетканий матеріал. Він попередить подальше проростання деяких бур’янів, коріння яких залишилося у ґрунті. Висипте родючий ґрунт.
- Приготуйте живильний розчин для посадки моху. Для цього візьміть трохи кефіру без добавок або нефільтроване пиво. Пролийте ним землю. Злегка розпушіть поверхню ґрунту граблями.
- Викладіть зібраний мох, не вдавлюючи його сильно в ґрунт. Полийте живильним розчином.
- Накрийте мох плівкою і перевіряйте вологість рослин і ґрунту по 2 рази на день. Не допускайте їх пересихання. Не знімайте плівку до тих пір, поки мох не приросте до землі.
Як посадити мох на камінь
- При посадці моху на камінь спочатку переконайтеся, що його поверхня досить шорстка. Згодиться вапняк або піщаник – вони найбільш пористі.
- Облийте камені водою. Потім обсипте їх родючою землею.
- Приготуйте живильний розчин: дрібно наріжте мох і змішайте його з кефіром або нефільтрованим пивом. Має вийти досить щільна суміш, схожа на пасту.
- Помажте цією пастою камінь і обмотайте його плівкою. Не знімайте плівку, поки на каменях не з’являться щільні прирослі горбки моху, шириною близько 3 см.
Як доглядати за мохом
- Необхідно поливати посаджений мох мінімум 1 раз на день протягом 3 тижнів. Якщо мох починає жовтіти, поливати слід частіше – 2–3 рази на день.
- Не забувайте обприскувати мох, щоб повітря під плівкою залишався вологим.
- Зверніть увагу: мох може досить довго не приростати до субстрату. Поки не відбулося повне приростання, необхідно підтримувати вологість повітря і ґрунту, при потребі – поливати живильним розчином.
Post Views: 178