Квітник Садиба

5 головних правил, як доглядати за лілією восени

Щоб мати на своїй клумбі неперевершені квітучі лілії, потрібно за ними вміти добре доглядати. Головне, раз на 3-4 роки рослини пересаджати. Тоді квіти лілії будуть ще більшими та найпривабливішими.

Правило № 1. Проводити пересадку варто своєчасно.

Кращим періодом для пересадки лілій вважається осінь. Цибулинки, після пересадки, добре вкорінюються та в наступному році можуть зацвісти. Пересаджують рослини у вересні-жовтні при температурі +10..+12°С. Через 30 днів після цвітіння можна розпочинати пересадку лілій.

Головне, щоб верхнє бадилля рослини зів’яло.

Правило №2. Нове місце для посадки лілій має бути найкращим та помірно світлим.

Це може бути місце біля невисокої огорожі або під рідкими гілками дерев.

Правило №3. Підготуйте землю перед пересадкою квітів.

Вона має бути пухкою, щоб не було застою води. Підійде ліліям суглиниста земля змішана з піском, супіщаний ґрунт чи чорнозем. Показники кислотності ґрунту мають бути в межах 6 — 8 одиниць.

Правило №4. Обробляйте бульби квітів від хвороб.

Коли восени прийде час викопування рослин із ґрунту, зробіть це обережно та не пошкодьте їй бульби й коріння. Пересаджуйте здоровий матеріал, не пошкоджений та не вражений хворобою. Очистьте їх від сухого лушпиння, далі замочіть на 30 хвилин в розчині фунгіциду: «Карбафосі», «Фітоспоріні» або слабкому розчині марганцівки. Після просушить та висаджуйте їх в ґрунт.

Правило №5. Дотримуйтесь правильної посадки.

Викопайте на клумбі посадкові ямки та в кожну на дно насипте трохи піску. В центр ямки покладіть бульбу лілії та злегка присипте її коріння піском. Після засипте ґрунтом та розрівняйте його, верх замульчуйте тирсою чи торфом.

Дата публікації: 08.10.2021 img Поділитися