Як виростити матіолу: поради з посадки і догляду за ніжною квіткою

Якщо ви вирішили прикрасити сад такою чарівною квіткою, як матіола, то ми розповімо, як її вирощувати з насіння, коли садити і як доглядати.

Ті, кому хоч раз доводилося вирощувати матіолу, особливо відзначають її ніжний вигляд, чудовий аромат, що з’являється у вечірній час, тривале цвітіння і, що особливо важливо, простий догляд. 

На дачах, в садах і на присадибних ділянках вирощується два види матіоли:

• Сива, відома також як левкой.

• Дворога, прозвана в народі нічною фіалкою.

За зовнішнім виглядом левкой кращий, ніж нічна фіалка. Обидва різновиди виділяють приємний аромат, але у матіоли дворогій він особливо глибокий.

Як підготувати насіння матіоли? Насіння матіоли досягає повної зрілості лише під зиму. Саме тоді настає час зрізати стручки, щоб розвісити їх в сухому і теплому місці для просушування. Тільки коли стручки стануть зовсім сухими, можна вилучити з них насіння для обробки і посадки.

Замочіть їх у розчині марганцівки на 30 хвилин для знезараження. Так молоді рослини будуть захищені від хвороб.

Чи потрібно вирощувати розсаду матіоли? Вирощувати нічну фіалку розсадним способом не рекомендують, вона погано переносить пересаджування. А ось левкой зазвичай вирощують саме через розсаду.

Коли садити матіоли? Посадку насіння матіоли у відкритий ґрунт роблять в квітні. Легкий мороз, до -5 º С, рослині не страшний. У південних регіонах можлива посадка на зиму — в листопаді. Розсаду матіоли можна вирощувати в кінці лютого або на початку березня. Щоб домогтися безперервного цвітіння, садити матіоли можна в декілька етапів з перервою в 10-15 днів.

Які особливості вирощування розсади матіоли? Насіння левкой садять відразу в окремі стаканчики, наповнені сумішшю дернової землі з піском (3/1). До проростання насіння температуру повітря підтримують на рівні 15 ° С, а після цього знижують до 10ºС. Прохолодне повітря не дасть паросткам витягуватися і вона виросте міцнішою. Садити розсаду у відкритий ґрунт можна вже в кінці квітня. Головне, щоб не передбачалися сильні заморозки. Між кущами слід дотримуватися відстані в 15-20 см.

Як посадити насіння у відкритий ґрунт? Перед посадкою дрібне насіння квітки змішують з піском. Появи паростків варто очікувати через тиждень, а цвітіння почнеться через місяць або два. Коли пагони матимуть по 3 листочки, необхідно зробити проріджування, залишивши між ними відстань 15-20 см.

Як забезпечити оптимальний догляд за матіолою? Квітка вимоглива до сонячного світла, не любить застою вологи. При плануванні весняної посадки, восени необхідно перекопати і удобрити ґрунт. Не рекомендується вибирати під посадку матіоли ділянку, де до цього росли культури сімейства хрестоцвітих (наприклад, капуста). Регулярний помірний полив, добрива, розпушування, боротьба з бур’янами — цей стандартний набір заходів по догляду за багатьма культурами, потрібний і матіолі.

Вирощувати її – не дуже клопітка справа. Садити і вирощувати матіоли — це просто! Ви будете щасливі, коли на вашій ділянці зацвіте красуня матіола. Оточуйте себе красою і приємними ароматами.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook