Як позбутися щитівки

Ефективність народних методів боротьби зі щитівкою речовин сумнівна, окрім того, вони можуть нашкодити рослині.

Це напасть, із якою бодай раз у житті боровся кожен. Але не всім вдається перемогти щитівку. Ніби зробив усе як слід, а через тиждень-другий шкідники знову на вазоні! Чому щитівка повертається і яких помилок ми найчастіше припускаємось, борючись із нею, – консультує квітникарка Олена ПРИХОДЬКО:

– Позбутися щитівки можна, просто знімаючи комах із листків ватою або шматкою, змоченою у воді, горілці або спирту. Але це не завжди спрацьовує, адже обробляти рослину треба кілька разів: на листках залишаться яйця шкідників, які невдовзі вилуплюються. А спирт чи горілка можуть нашкодити молодим листкам або пагонам.

Більшість народних методів боротьби зі щитівкою зводяться до обробки рослини розчином, починаючи від настою часнику або тютюну і закінчуючи керосином або олією. Ефективність цих речовин сумнівна, окрім того, вони можуть нашкодити рослині. Наприклад, від керосину або настоянки часнику на листі можуть залишитися опіки. Олійні речовини утворюють плівку на листі, що перешкоджає газообміну між рослиною і зовнішнім середовищем. У результаті рослина не може дихати, здійснювати процес фотосинтезу.
Використання мильного розчину і настою тютюну – непогані методи, якщо їх суміщати з механічним видалення шкідників. Але їх треба застосовувати кілька разів! Одна обробка не дасть результату!

Пам’ятайте: мильний розчин також утворює плівку на листі, тому через кілька годин після обробки рослину треба сполоснути водою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook