Сімейне щастя вирощуйте у… горщиках

Деякі рослини допомагають знайти своє кохання і підігрівають почуття сімейної пари. Не сплутайте їх з іншими!

Вазони – це не тільки стильний декор, хобі господині і засіб для покращення мікроклімату в оселі. Це ще й спосіб заманити у дім щастя. Деякі рослини допомагають знайти своє кохання і підігрівають почуття сімейної пари.

Спатіфілум часто називають жіночим щастям. Кажуть, він допомагає незаміжнім знаходити свою половинку, а тим, хто мріє про поповнення, – завагітніти. У домі, де росте жіноче щастя, завжди панує взаєморозуміння.
Ця багаторічна рослина родом із Південної Америки. Вона любить тепло й не терпить протягів, гарно відгукується на обприскування. Під час цвітіння потребує більше води, а з весни до осені – підживлення. Щороку навесні вазон потрібно пересаджувати. Поділивши кущ, матимете ще й подарунок для подруги.

Узамбарська фіалка допомагає підтримувати мир у сім’ї і менше сваритися. Ця квітка – символ вічної любові.
Більше 100 років тому ботанік Сент-Поль Іллером знайшов фіалку (сенполію) у гірських районах Східної тропічної Африки. Відтоді селекціонери вивели понад 2000 гібридів цієї рослини. Квітки багатьох гібридних фіалок досягають 8 см у діаметрі, на одній рослині буває 70–100 квіток. Найкраще вирощувати сенполію на східних або західних вікнах, а восени і взимку можна тримати на південному вікні. Не переносить різких перепадів температур і протягів, тому її не варто виносити на балкон або в сад. Фіалку слід поливати дуже обережно, щоб вода не потрапила у центр розетки листків.

Арабська легенда розповідає про те, як Адам після вигнання з раю взяв із собою гілочку мирту, щоб на грішній землі посадити хоч одне райське дерево. Саме слово «мирт» перекладається з грецької як бальзам. Вважається, що мирт робить шлюб вдалим, а в сім’ю приносить щастя і мир. У деяких країнах ця рослина вважається найкращим подарунком для молодят.
Мирт дуже любить світло, вологий ґрунт і свіже повітря, тому влітку її можна навіть прикопати разом із горщиком на клумбі. Рослину найкраще розмножувати живцями. Їх можна отримати при щорічному обрізанні, яке стимулює з’яву бічних пагонів. Його роблять у грудні або на початку січня. Живці завдовжки 8–10 см слід вкорінювати у вологому ґрунті, обірвавши нижнє листя.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook