Про цілющі властивості трави, за допомогою якої лікують захворювання щитоподібної залози, розповів Сергій ГЛУЩУК, житель містечка Заболоття, що на Волині. Чоловік не лише допоміг дружині вирватися з лабетів хвороби, до нього поспішали люди з сусідніх сіл, Ратного, Цумані, ба навіть з Білорусі…
– Сергію Сергійовичу, що ж то за диво-трава?
– Цю траву називають дрік красильний. А дізнався я про неї тоді, коли захворіла дружина Люба. Від людей вона почула, що трава виліковує навіть найтяжчі форми захворювання. Тож вирішили спробувати, бо пігулки не давали бажаного результату.
– Так, мені було дуже зле, – приєднується до розмови Люба Василівна, – руки тремтіли, серце калатало, була задишка. Під час першого курсу лікування, який тривав 20 днів, я пила відвар трави й пігулки, а на другий курс уже зовсім відмовилася від медикамен-тів. Нині ж почуваюся нормально – минула тахікардія, зникла задишка. А то ж з ліжка не вставала…
– Підкажіть нашим читачам, де й коли можна збирати дрік красильний?
– Він полюбляє високі місцини. Росте у лісках, біля залізничної колії (дуже багато цієї трави біля залізничного полотна в напрямку Ковеля, бачив чимало й на Київщині). Цвіте дрік красильний у червні– липні. Тоді й збирайте його. Стебла трави беріть тільки з листками, голі пагони викидайте. Відтак висушіть у темному місці.
– Як правильно вживати цю траву, аби не зашкодила, а допомогла?
– Рецепт не дуже складний. Потрібно взяти 20 ложок окропу, 1 столову ложку подрібненої трави, і хай вона покипить 5 хвилин. Відтак відвар потрібно зняти з вогню, настояти й процідити. Пити треба по 1 столовій ложці щодві години (навіть уночі!). Ефект лікування залежатиме від того, наскільки систематично ви вживатимете відвар. Курс лікування триває 20 днів. Потім робите перерву на 20 днів, відтак знову повторюєте курс лікування. Але, п’ючи відвар, будьте обережні: у разі передозування можливе отруєння! І звичайно ж, допомагає трава не всім (ще ж не придумали панацеї, яка допомагала б кожному!), усе залежить від індивідуальних особливостей організму.
Коментує лікар-ендокринолог Юрій УРБАНОВИЧ:
– Передусім наголошу: перш ніж починати лікування, потрібно знати точний діагноз. А його може встановити тільки фахівець. Якщо в людини легка стадія захворювання, то, можливо, допоможе й травичка. А якщо більш складна патологія – без медикаментів не обійтися. Загалом до лікування травами треба ставитися дуже обережно, адже достеменно не відомо, нашкодить таке лікування чи допоможе (науковці досліджують властивості трав роками!). Тож радив би все-таки звертатися до лікарів.
Дрік красильний (Genista tinctoria L.). Місцеві назви – дрік жовтий, жовтило.
Цвіте яскраво-жовтими великими квітками. Росте в соснових і мішаних лісах, на галявинах, по чагарниках. Світлолюбна рослина. Цвіте у червні–липні. Поширена по всій Україні, на крайньому півдні – зрідка. У народній медицині застосовують квітучі гілки як сечогінний, проносний, судинозвужувальний, заспокійливий засіб, при водянці, жовтяниці, серцевій слабкості, при хворобах щитоподібної залози, запаленнях нирок і сечового міхура, геморої, рахіті. Відвар з медом вживають при зниженому тиску крові, ожирінні, втраті сил. Збирають гілки дроку красильного (до 15 см завдовжки) під час цвітіння, зрізуючи їх серпами.
Сушать у затінку або в приміщеннях із хорошою вентиляцією. Зберігають у коробках, вистелених папером.