Багато років квашу капусту: у дитинстві робили в дубових бочках, зараз – в емальованій каструлі. Завжди смачно!

Мені вже немало літ, капусту квасимо давно. Пам'ятаю, як у дитинстві квасили ще в дубових бочках, а зараз робимо у великій емальованій каструлі. Але рецепт один і той самий. І виходить завжди смачно!

Квашена капуста

На 10 кг чистої капусти 1 кг тертої моркви, 200-грамовий стакан солі і 100-грамовий стакан цукру, по пів маленької пачечки лаврового листка і перцю горошком.

Капусту вимішати з морквою і спеціями, потовкти, щоб зверху стояв сік, накрити, поставити гніт, залишити у теплі. Поки кваситься (приблизно 3 дні, до появи піни), проколювати до дна кожен день, щоб випустити гази і гіркоту. Потім тісно скласти в банки і винести на холод.

Коли у дитинстві квасили ще в дубових бочках, був спеціальний дерев’яний товкач, набагато більший і тяжчий від макогона. Зараз ми квасимо в емальованому посуді. Кожен шар капусти (завтовшки близько 15 см) чоловік просто товче кулаками, доки не стане зверху сік, і так до самого верху. Капуста при цьому ніколи не перетворюється на кашу! Тому що капуста для квашення має бути пізніх твердих сортів і очищена до білих листочків. Якщо капуста не покрита розсолом зверху, вона стає сіра, її просто викидають. Можливо каша робиться, коли капуста рання або середня (це, до речі, можливо, коли купувати вже пошатковану капусту). Якщо є сумніви, що капуста не пізніх сортів, тоді капусту краще заквашувати з посоленою і іноді поцукрованою водою, але то інший рецепт.

Рецепт Марії Бакум

Спробуйте також приготувати:

Капуста в маринаді “Швидка”. Можна їсти вже через 3 години!

Капуста квашена з горілкою – хрумка і смачна

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook