Дім Дизайн

Як зробити рутарій?

Ідеальними рослинами для таких композицій є сукуленти: вони потребують мінімального догляду, мають маленьке коріння.

Рутарій – композиція з рослин і деревини (коріння, гілляччя, корчів), яка служить основою-горщиком. Зазвичай її використовують у ландшафтному дизайні. Проте таку композицію можна використати для оздоблення інтер’єру. Вона може стати прикрасою обіднього або робочого столу, зробить довершеною полицю над каміном або підвіконня.

Знадобляться: корч (також можна використати суху товсту гілку або кореневище цікавої форми чи шматок натурального каменю із заглибленнями, в які можна посадити сукуленти), клейовий пістолет (або клей-стержень і свічка); мох сфагнум (сухий); ґрунт для сукулентів; декоративний мох (живий); широкий пензлик; сукуленти (молодило, араукарія, алое, каланхое, різні види тіландсії); дриль або гострий ніж.

Сукуленти є ідеальними рослинами для композицій: вони потребують мінімального догляду, мають маленьке коріння. Також рекомендовано використовувати такі бромелієві, як різні види тіландсії. Вони поглинають вологу з повітря і практично не потребують поливання.

Спочатку пензликом треба очистити корч або гілляку від бруду, землі або пилу. Потім зробити кілька круглих заглиблень уздовж корча, в які згодом буде висаджено рослин. Можна з цією метою використати тріщини в деревині або природні заглиблення у стовбурі (саме у таких місцях у дикій природі оселяються рослини-епіфіти).

Якщо плануєте використовувати композицію для прикрашання обіднього столу, гілляку треба замочити в ємності з мильною водою, щоб позбутися комах у деревині. Потім її слід прогріти у духовці протягом однієї години за температури 200 °С, обов’язково контролюючи процес, щоб уникнути пожежі.

За допомогою клейового пістолета (або просто нагрівши клейовий стержень над полум’ям свічки) прикріпити мох сфагнум до дна тріщин і зроблених у корчі заглиблень. Потім засипати їх пухким ґрунтом (для пухкості можна додати 1/3-1/4 об’єму піску, 1/10 об’єму попелу). Посадити у ґрунт сукуленти таким чином, щоб коріння було повністю покрите.

Додатково навколо рослин викласти живий мох. Пил і залишки ґрунту зчистити пензликом, змочити рослини із пульверизатора.

Дата публікації: 02.11.2017 img Поділитися