Як зберегти моркву до наступного врожаю

Найшвидше псуються сорти моркви з укороченими коренеплодами, а от морква конічної форми краще підходить для тривалого зберігання.

Найшвидше псуються сорти моркви з укороченими коренеплодами, а от морква конічної форми, навпаки, краще підходить для тривалого зберігання. На лежкість моркви впливають також умови вирощування. Найбільш критичні: поганий тип ґрунту, рясні поливи або внесення великої кількості азотних добрив.

Моркву перед зберігання треба обов’язково просушити, але не на сонці, а в приміщенні з температурою 10–12 ОС і вологістю 90–95%. Відсіяти треба моркву з будь-якими вадами.
Зберігати можна різними способами: насипом в льохах і підвалах; у піску (насипати шаром до 3 см, зверху розкласти моркву так, щоб коренеплоди не торкалися один одного, а зверху знову вкрити піском шаром 2 см, і так чергуючи шари); у ящиках і кошиках.

Складіть суху моркву в коробки, засипте цибулинням, можна і хвойною тирсою. Можна додати хрін: на шар щільно покладеної моркви покладіть корінь хрону і зверху присипте шаром цибулиння. Хрін має бактерицидну дію, вбиває мікроби і якщо з’являється гниль, то він знищує її. Далі у коробках зробіть невеликі дірочки й опустіть їх у підвал. Зберігається морква до наступного врожаю.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook