як прати тюль

Як правильно прати білий тюль

Одна з важливих складових затишку оселі – білий тюль. Але з часом він може втратити колишню білизну. Отже, важливо знати, як прати тюль, щоб він залишався білим.

З часом тюль втрачає білизну, стає жовтуватим і сіруватим. Тому його треба регулярно прати. Як часто – індивідуальне питання. Здебільшого тюлі перуть раз на рік, часто навесні перед Великоднем, аби до свята в домі була ідеальна чистота. Якщо грамотно підійти до прання, тюлі і гардини матимуть вигляд наче нові. Важливо підібрати правильний порошок, відбілювачі і засоби для виведення плям.

Як прати білий тюль у пральній машині

Випрати тюль в пральній машині можна, оскільки вручну це робити не завжди комфортно. Більшість гардин мають великі розміри, а значить, процес займе багато часу і відніме багато сил. Однак щоб не порвати фіранку в машинці, важливо знати, як прати білий тюль правильно. Розгляньмо деякі рекомендації.

  • Перед пранням в машинці тюль можна замочити.
  • Не варто орієнтуватися на тривалість режиму прання, краще звернути увагу на інтенсивність.
  • Для віджиму виберіть найменшу кількість обертів.
  • Використовуйте спеціальні мішечки, призначені для прання делікатних речей.
  • Уникайте прання в машині одночасно кількох різних речей, наприклад, тюлі і штанів. Тканина може порватися.
  • Вибирайте делікатні режими прання, краще взагалі без віджиму.
  • Річ у машинку кладіть, акуратно склавши, а не “як вийде”.
  • Завжди враховуйте особливості матеріалу, який плануєте прати в машині.

Тюль може бути виготовлений з різних матеріалів. Вибираючи миючий засіб, завжди звертайте увагу на рекомендації виробника.

Як прати білий тюль вручну

Що стосується температурного режиму, то тут все так само. Не варто перевищувати допустимий рівень, якщо ви хочете повернути сяючу білизну. Почніть із замочування. Не обмежуйте час на цей етап. Краще, щоб фіранка відмокала протягом декількох годин. Після цього прополощіть її, а воду злийте.

Щоб білизна випраного тюлю ще й сяяла, в наступну воду можна додати кілька ложок оцту. Одягніть захисні рукавички, бо оцет і порошок можуть пошкодити ніжну шкіру рук. Насипте трохи прального порошку.

Важливо! Ніколи не сипте багато порошку! Більшість матеріалів, з яких шиють тюль, здатні дуже сильно “збиватись”, утворюючи багато піни. Якщо ви насипете багато порошку, буде дуже складно виполоскати виріб!

Періть тюль так, щоб він не м’явся. Не віджимайте і не викручуйте його. Немає ніякої необхідності терти делікатну тканину, адже так легко утворити на ній дірки і фіранка матиме дуже пошарпаний вигляд.

Потім тюль необхідно ретельно виполоскати. Ймовірно, для цього буде потрібно ще кілька разів змінити воду.

Методи відбілювання тюлю

Через яскраві сонячні промені, пил і постійні прання, білизна втрачається, і звичайні порошки вже не можуть повернути фіранці колишній вигляд. Деякі народні рецепти виявляться дуже доречними.

Ось основні засоби, за допомогою яких можна відбілити тюль:

  • зеленка;
  • синька;
  • сіль;
  • сода.
  • Використовуємо синьку

Під час останнього полоскання необхідно додати заздалегідь приготовлений розчин синьки. Цей розчин повинен бути слабким. Краще до початку полоскання розвести трішки речовини в окремій ємності.

Полощіть кілька хвилин. Цього достатньо, щоб синька нейтралізувала жовтизну. Після цього ви здивуєтеся, наскільки чистими і білими будуть ваші фіранки.

  • Як зеленка може очистити гардину?

Принцип очищення той самий. Як би дивно це не звучало, але невелика кількість зеленки, доданої в воду для полоскання, освіжає і надає білизни вашому тюлю.

Навіть якщо ви перете тюль в пральній машині, то для додання фіранці білого кольору, необхідно замість ополіскувача залити в ємність трохи слабкого розчину зеленки. Після прання ви побачите, як сильно змінився ваш тюль.

  • Як застосовувати сіль?

Найкращий спосіб – додати сіль в воду для замочування. На цьому етапі від всіх інших мийних засобів можна відмовитися.

На літр води додайте кілька ложок морської солі. Вода повинна бути теплою. Залиште там вашу гардину і легко прокалатайте.

Через 3-4 години можна починати прати. Після замочування фіранки в солі, ви можете прати тюль, як в машинці, так і вручну. Тут все залежить від ваших уподобань. Не дивуйтеся, коли ви виявите, що вода, в якій була фіранка, сильно потемніла. Це нормальний процес розкисання бруду і пилу. Виперіть виріб в порошку або в іншому миючому засобі, і насолоджуйтеся її тривалою чистотою.

  • Застосовуємо соду для відбілювання

Сода – унікальний і універсальний засіб. З її допомогою можна не тільки відбілити виріб, але і впоратися із застарілими забрудненнями.

Сода ефективна на стадії замочування. Додайте цю речовину в теплу воду, розмішайте і покладіть туди фіранку. Залиште на дві години. Після цього можна пом’яти тюль, злити воду і приступити до звичайного пранні. Можна прати і вручну, і в машині.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook