кохання

Сім фаз подружнього життя, або Якщо кохання “закінчилося”, то воно ще й не починалося

Дізнайтеся про фази подружнього життя - і ви здивуєтеся, на якій фазі починається кохання! Це дивно, але це дійсно так!

Люди самі обирають чоловіка чи дружину. Але щоб випробувати справжнє кохання в сімейному житті, потрібно добре познайомитися один з одним, потім потоваришувати, а потім уже й покохати. Багато пар вважає любов’ю першу фазу. Але як тільки романтика йде, а рожеві окуляри спадають, починаються перші труднощі, перші випробування стосунків. А хтось вважає – кохання минуло.

Відданість і терпіння – головні якості кохання. Якщо ви вирішили, що у ваших стосунках «кохання закінчилося», будьте впевнені, що воно ще й не починалося.

Еволюція подружніх стосунків

 1. Фаза ідеалізації. Тривалість фази – приблизно 12–18 місяців. У цей момент все в людині здається прекрасним: зовнішність, голос, навіть недоліки характеру видаються дивовижними. Людина ніби перебуває у стані сп’яніння. У цей період ні в якому разі не слід приймати будь-які серйозні рішення, оскільки мине деякий час і перед вами виявиться реальна людина зі своїми недоліками.
 2. Фаза пересичення. Це перша криза, коли люди живуть разом і повинні домовитися про те, за якими правилами вони житимуть і що вони очікують один від одного. Може виявитися, що люди бачать спільне життя по-різному і мають різні цінності, які буває складно прийняти партнеру. Буря почуттів та емоцій вщухає, ви починаєте тверезо оцінювати плюси та мінуси вашого партнера. Ви починаєте звикати один до одного, поводитесь більш природно і розкуто.
  3. Фаза відмінності. Ця фаза неминуча будь-яких тривалих стосунків. На фазі відмінностей починаються сварки, ви начебто концентруєтеся виключно на недоліках один одного. Найлегший і водночас найгірший вихід – це розлучення. Що в цьому поганого? Ви відмовитеся від перевірених часом стосунків і, крім того, незабаром вступите знову з іншим партнером у стосунки, і все почнеться спочатку з першої фази.
  4. Фаза відновлення стосунків. Сварки та конфлікти між партнерами трапляються, але вони вже не мають такого фатального характеру, бо обидвоє знають, що сварка закінчиться, а стосунки знову відновляться. Якщо партнери докладають зусиль щодо розвитку терпіння, то разом із терпінням до них приходить і мудрість. Це є закон природи. Отже, на цьому етапі партнери набувають мудрості.
  5. Фаза обов’язку чи поваги. Це ще й перша стадія кохання! Насправді до цього кохання ще не було. На цьому етапі кожен партнер починає думати не про те, що йому винні, а про те, що він сам повинен робити для своєї коханої людини. Розуміння своїх обов’язків розвиває людину.
  6. Фаза дружби. Ви по-справжньому стали близькими і дорогими один одному. Ви довіряєте один одному як найближчим друзям. Дружба – це серйозна підготовка до кохання.
  7. Фаза кохання. Справжнє кохання – це непросто. До нього йдуть дуже тривалий час. Коханню навчаються через всілякі життєві ситуації у довгострокових та близьких стосунках. Справжнє кохання – це не те, що звалюється раптово на голову, як вважається. Для справжнього, дорослого кохання людина дозріває, відмовляючись від егоїзму та забобонів.

Авторка – психологиня Анастасія Ядрова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook