Аби продовжити життя порохотяга, ознайомтеся з цими нехитрими правилами.
Порохотяг не повинен працювати більш як 1-1,5 години. Обмотки двигуна охолоджуються відпрацьованим повітрям, але якщо не робити перерв у роботі, двигун може вийти з ладу.
Не можна надто сильно притискати насадки до поверхні, що чистяться. Інакше всмоктувальний агрегат буде позбавлений доступу повітря й почне перегріватися, а ефективність чищення зменшиться. Стежте, аби рух насадок був рівномірним і не надто швидким.
Чим більше пороху зібралося в торбині, тим меншою стає тяга двигуна. Адже вона безпосередньо залежить від вільного об’єму торбини для збирання пороху. Тому її необхідно регулярно чистити, і не тільки наприкінці роботи, але й у процесі, якщо відчуєте, що тяга повітря слабне.
Ще раз повторюємо: фільтри з тканини не можна прати!
Для дбайливішої чистки поверхонь користуйтеся конструкцією регулювання витрат повітря. Коли з’явилися порохотяги з потужним двигуном, споживачі почали скаржитися, що деякі килими „лисіють”. Слабкий ворс та й інші матеріали псуються від занадто сильної тяги. Заважає вона і під час чистки легких покриттів, штор – насадка до них „прилипне”.
Тепер випускають порохотяги з автоматичним регулюванням потужності залежно від виду поверхні. Звичайні моделі мають більш просту конструкцію регулювання – це просто кільце з пластмаси чи жорсткої гуми з розрізом чи боковим отвором. Воно надягається на металевий патрубок шланга, де також є боковий отвір. Якщо поворотом кільця ці отвори сполучити, то частина повітря, що всмоктується, піде через них, тяга через колекторну насадку зменшиться. Так можна регулювати тягу в доволі великих межах. Це буває корисно, якщо ви „воюєте” з кутком килима, який так і норовить потрапити в насадку порохотяга, чи коли чистите штори й гардини, які висять на вікнах.
Якщо ви не користуєтеся разовими паперовими фільтрами, у жодному разі не викидайте вміст торбинки для пороху в сміттєпровід! Шахта сміттєпроводу „співпрацює” з надвірним повітрям, і в ній розвивається тяга, як у високій димовій трубі. Тому порох, який ви витрушуєте в сміттєпровід, не падає донизу, а повертається в дім, і не тільки на ваш поверх, але й на інші.
Якщо ваш аж ніяк не новий порохотяг не розрахований на застосування разових фільтрів, його можна дообладнати своїми руками. Для цього у вихідному отворі порохотяга з боку торбини для збирання пороху встановіть короткий патрубок, наприклад, зі шматка гумового шланга чи металевої трубки на гумовій манжеті. З допомогою круглої резинки чи пружинного кільця з розрізаного пластмасового флакона закріпіть на патрубку горловину разового паперового фільтра для вітчизняних порохотягів (це невелика, у вигляді трапеції, торбина), який можна знайти в спеціалізованих магазинах.
А врешті, як разовий фільтр можна застосувати стару капронову панчоху. Певна річ, такий фільтр збирає тільки велике сміття та волокна, але й це дуже полегшує чищення торбинки для пороху.