Дім Садиба

Простий спосіб чищення духовки без дорогої хімії

Кажуть, духовка чиста тільки у тієї господині, яка в ній не готує. А якщо готуєте часто? То й і мити щоразу треба. Але не засмучуйтеся. якщо у вас бракує на це часу. Є спосіб легко відмити навіть застарілий бруд!

Хочемо поділитися з вами простим легким способом очищення духовки, навіть сильно забрудненої. Причому, зробити це можна без особливих зусиль і за півгодини, не рахуючи ночі, поки саморобна паста буде сама робити всю найскладнішу частину роботи.

Знадобиться:

  • Харчова сода – 4-5 столових ложок.
  • Оцет – 100 мл.
  • Вода.
  • Пульверизатор.
  • Мисочка.
  • Рукавички.

Зручніше буде починати процес ближче до вечора, щоб духовку не треба було включати.

Звільнити духовку від дек.

Соду в мисочці змішати з такою кількістю води, щоб вийшла в’язка кашка. За допомогою м’якої тканини нанести пасту по всій поверхні стінок, стелі і низу. Сода буквально відразу стане коричневою.

Ось в такому вигляді і залиште духовку в закритому вигляді мінімум на 12-14 годин.

Вранці, використовуючи мокру ганчірку (постійно прополіскуючи її), зніміть максимальну кількість соди з брудом. Обов’язково використовуйте рукавички – навіщо вам псувати свої руки!

Якщо десь залишилися розводи – не переживайте. Треба в пульверизатор налити оцет і розпорошити його по всіх поверхнях. Будьте обережні, щоб не вдихнути пари.

З’явиться піна і шипіння – це оцет взаємодіє з содою і розкладає її. Вам залишається тільки прибрати залишки пасти і забруднень, потім протерти духовку і віконце начисто.

Щоб повністю висушити її – включіть її на мінімальне нагрівання на 10 хвилин при відкритих дверцятах.

Джерело

Дата публікації: 11.03.2021 img Поділитися