Плануєте купити або вже маєте павербанк? Отже, час дізнатися, як ним правильно користуватися, аби він прослужив довше, справно працював і мав велику потужність.
У час, коли часто вимикають електроенергію, павербанк – зовнішній акумулятор, портативний зарядний пристрій – незамінна річ. Він дозволяє підзарядити мобільний телефон, планшет або інший невеликий гаджет, коли немає світла. Варто мати хоча б один павербанк на сім’ю. Він вам стане у пригоді і після закінчення війни, адже його зручно прати з собою у подорожі, в дорогу, на роботу. А зараз ця річ просто незамінна!
Як вибрати папербанк
Павербанки можуть мати різні елементи живлення:
- Li-Ion. Батареї широко використовуються в смартфонах, планшетах, ноутбуках, «розумних» годинниках, фотоапаратах. Вони характеризуються високою енергетичною щільністю та відносно низьким саморозрядом, але «старіють» навіть якщо не використовуються. Літій-іонну зовнішню зарядку необхідно берегти від ударів і падінь, стежити, щоб вона не перегрівалася. Не можна допускати повного розряду, це може спричинити скорочення об’єму батареї в цілому.
- Li-Pol. Акумулятори виготовляються на основі спеціального полімерного електроліту, який може приймати різну форму. Це дозволяє виробникам збирати УМБ в корпусі від 1 мм. Підвищений рівень безпеки (через відсутність рідкого електроліту, який здатен займатися), тривалий термін експлуатації, низький саморозряд — основні переваги елементів живлення цього типу.
Основна характеристика павербанку – це його ємність. Ця величина показує, скільки циклів зарядки орієнтовно забезпечить павербанк. Буває від 1000 до 50000 мАг, найпоширеніші – від 1500 до 12000 мАг. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона з середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг. Для ноутбука потрібен павербанк ємністю 20000-50000 мАг і струм від 3 А.
- Як вибрати генератор для дому: типи, потужність, на що звернути увагу
Павербанк може мати один або кілька USB-роз’ємів. Від цього залежить, скільки телефонів можна заряджати одночасно.
Краще обирати павербанк відомого бренду, який має гарантію від виробника або продавця.
Є моделі павербанків, які мають додаткові функції:
- Quick Charge – швидка зарядка;
- Wireless Charger – бездротова зарядка;
- водонепроникні;
- захист від перегрівання;
- захист від повного розряджання;
- захист від стрибків напруги і короткого замикання;
- вбудований LED-ліхтарик;
- можливість заряджати від сонячного світла.
Як заряджати павербанк, щоб збільшити ємність
Заряджати павербанк можна від електромережі за допомогою адаптера для USB або від комп’ютера (ноутбука) за допомогою USB-кабеля.
Рівень заряду показують індикатори на павербанку. Зазвичай це 3 або 4 лампочки: якщо горять усі – пристрій повністю заряджений.
Щойно куплений павербанк потрібно зарядити по-максимуму, не вимикаючи з мережі до повної зарядки.
Щоб збільшити ємність павербанка, аби він працював на максимальній потужності, рекомендовано зробити три повних цикли зарядки. Тобто повністю розрядити пристрій, а потім повністю його зарядити, і так повторити три рази. Цей прийом також допоможе у тому разі, якщо павербанк почав швидко розряджатися. Це допоможе “розігнати” батарею – й акумулятор знову буде працювати у звичайному режимі.
- Не заряджайте павербанк наполовину. Вимикати пристрій із мережі потрібно тільки тоді, коли індикатор показує 100% зарядки. В середньому для цього потрібно 4-5 годин.
- Не розряджайте павербанк повністю. Найкраще ставити його на зарядку, коли залишилося 10-15% заряду. Але при цьому один раз на квартал повністю розряджайте і повністю заряджайте його.
- Не залишайте пристрій повністю зарядженим або повністю розрядженим на тривалий термін. Це шкодить акумулятору. Зарядіть наполовину (на 20-50%) і покладіть на зберігання.
Що не можна робити з павербанком
Варто знати, не тільки як заряджати гаджети, а й загальні рекомендації користування павербанком, аби продовжити термін його експлуатації.
- Користуйтеся лише оригінальним адаптером або тим, який повністю відповідає характеристикам вашого павербанка. Якщо виробник вказує, що Power Bank необхідно заряджати силою струму 2 А, тоді необхідно використовувати саме таку силу струму і відповідний адаптер.
- Сила струму визначає швидкість заряджання та вказує на сумісність з тими чи іншими пристроями. До роз’єму з силою струму 1 А варто під’єднувати смартфони. Планшет вимагає струм в 1,5–2 А, а iPad — 2,1 А. Під’єднати гаджет, якому потрібен струм в 1 А, до роз’єму з силою 2 А можна. Контролер подбає, щоб він не взяв більше, ніж потрібно. А ось заряджати планшети від порту 1 А небажано, оскільки процес затягнеться надовго.
- Зберігати пристрій потрібно подалі від дітей і домашніх улюбленців.
- Не залишати павербанк під прямими сонячними променями і біля опалювальних приладів чи гарячих предметів. Не можна заряджати під подушкою, в кишені чи в сумці – тільки на відкритому просторі із доступом повітря. Не можна допускати перегрівання батареї!
- Коли павербанк повністю заряджений, його потрібно відімкнути від мережі. Не можна залишати заряджений павербанк ввімкненим в розетку.
- Не можна користуватися телефоном, поки він під’єднаний до павербанка. Це може пошкодити USB-роз’єм.