Лілія, дивовижна, королівська квітка, дуже популярна у садівників. Найчастіше цибулини лілій висаджують у ґрунт у вересні, але можна посадити й навесні. Зокрема, це найкращий час для садіння східних гібридів лілій – вишуканих квітів з насиченим ароматом.
ЦИБУЛИНИ. Навесні посадковий матеріал треба обирати особливо ретельно: за неправильного зберігання цибулини підсихають, лусочки вражає гниль. Тому обирайте цибулини великі, м’ясисті і здорові, з не пересушеними лусочками і короткими паростками.
ПОСАДКА. Перед посадкою треба обробити цибулинки, опустивши їх на 20 хв у слабкий розчин фундазолу 0,2% і після цього на годину в будь-який біостимулятор росту, наприклад «Епін». Треба видалити всі мертві лусочки, а корінці вкоротити, залишаючи їх по 5 см. Щоб захистити цибулини від хвороб, ґрунт у лунці добре припудрити фундазолом або попелом. Оптимальна глибина посадки – 2–3 висоти цибулини. Саджаючи лілії, бажано використовувати кошики для цибулинних або металеву сітку, щоб захистити їх від гризунів.
ПІДЖИВЛЕННЯ. Найкраще купувати добрива, створені спеціально для цибулинних квітів. Врахуйте, що вони бувають осінні (без вмісту азоту) і весняні (з азотом). Посадки лілій треба удобрювати двічі на рік: у середині осені (жовтні) і навесні (щойно з ґрунту з’являться паростки). Органічних добрив лілії не переносять, зате люблять попіл, який захищає від шкідників.
СУСІДИ. Лілії почуваються чудово, якщо їхня верхня частина перебуває на сонечку, а «ніжки» в тіні, тобто не перегріваються цибулини. Тож біля них бажано посадити низькорослі або середньорослі рослини, наприклад лілейники, хости, дзвіночки, льон.
БУКЕТ. Зрізуючи лілії, обов’язково залишайте досить велику частину стебла з листям. Це сприятиме подальшому розвитку цибулини. А сам зріз намагайтеся робити навскоси, щоб дощова вода могла легко скочуватися, а не потрапляла всередину і не викликала гниття. Восени стебла лілій краще зрізати на висоті 8–18 см від землі.