Якщо забився унітаз, власники квартир воліють викликати сантехніка. Але іноді ця послуга виявляється тимчасово недоступною або занадто дорогою. Як вчинити в цьому випадку? Адже можна обійтися без води, газу, електрики. А ось без унітазу витримати добу не вийде. У цьому випадку доводиться братися за прочистку унітазу самостійно. Впоратися з цим завданням можна кількома способами.
Як прочистити унітаз від засмічення: 4 рекомендації
Існує безліч причин, здатних призвести до забивання каналізації. Це може бути неправильна експлуатація унітазу: викидання в нього сміття, відходів після ремонту або котячого наповнювача. Але іноді каналізація забивається навіть без «допомоги» господарів. Внести свій внесок можуть і сусіди. А іноді засмічення виникає через неякісну, занадто жорстку воду, яка забезпечує поступове відкладення на трубах нальоту. Тоді і виникає гостра потреба розібратися, як самостійно прочистити унітаз, якщо він забився.
Перш ніж розібрати дієві методи очищення каналізації, необхідно зупинитися на чотирьох порадах майстрів.
- З’ясувати причину затору. Вирішення проблеми необхідно почати з розпиту усіх членів сім’ї про можливе джерело проблеми. Наприклад, дитина може випадково упустити в унітаз іграшку. У цьому випадку половина з дієвих методів виявиться неефективною. Впоратися з таким затором, якщо предмет досить далеко, допоможе тільки трос.
- Визначити місце пробки. Якщо вода погано виходить в унітазі, що відразу вирішують господарі-новачки? Вони припускають, що затор виник саме в трубі унітазу і застосовують всі доступні методи її очищення. Такий підхід не зовсім правильний. Адже затор міг виникнути значно далі, в каналізаційній трубі. Щоб приблизно визначити місце пробки, необхідно відкрити крани у ванній кімнаті і на кухні. Якщо вода нормально стікає і не затримується в трубі, то проблема дійсно в сплетеннях унітазу. Але якщо вода швидко заповнила трубу і дуже повільно витікає з раковини, то проблема доволі серйозна, і краще скористатися послугами сантехніка.
- Не використовувати бачок. Щоб перевірити, як іде вода або прочистити труби «під натиском» не застосовуйте зливний бачок. Якщо затор в унітазі надто потужний, то вся вода, змішана з нечистотами, може вилитися через унітаз прямо на підлогу. Можливе і інше неприємне явище. Ванна та унітаз — це дві сполучені посудини. Тому брудній воді, яка не може усунути затор, залишається тільки одне — затопити ванну. Краще лити воду з тазу, строго контролюючи процес її відтоку.
- Терміново викликати сантехніка. У деяких ситуаціях, навіть знаючи як прочистити туалет, якщо він засмітився, домогтися позитивного результату не вдасться. Якщо, відкривши унітаз, ви помітили, що рівень води потроху підвищується, це означає, що затор утворився в загальному стояку. Чи потрібно говорити, що дуже скоро всі нечистоти переллються через край і заповнять туалет? Ніякі очисні заходи не допоможуть вирішити проблему. Впорається з цією пробкою тільки сантехнік, використовуючи спеціальні ревізійні люки і сантехнічний трос.
Якщо засмічення виникає надто часто, то необхідно звернути увагу на сам унітаз. Сучасні моделі, гармонійно доповнюють дизайн туалету, але не завжди підходять для монтажу до старих каналізаційних систем. Тому купуючи сантехніку, важливо звернути увагу не тільки на її поєднання із загальним інтер’єром, але і на технічні характеристики підібраної моделі.
Народні засоби в допомогу
Чим прочистити засмічення в унітазі? Якщо в унітаз ніхто не кидав ніяких сторонніх предметів, то на допомогу можуть прийти звичайні домашні засоби. Вони принесуть неоціненну користь при утворенні заторів іржі, сечового каменю, жирових відкладень і нальотів.
Найбільш поширені та ефективні народні засоби:
- Лимонна кислота. Вона якісно усуває сечовий камінь і наліт на трубах. Рекомендується засипати в унітаз три столових ложки лимонної кислоти. В такому стані залишають сантехніку на три-чотири години. Потім клозет прочищають йоржиком і спускають воду. Приємним бонусом такого способу стане свіжість в туалетній кімнаті.
- Сода. По можливості необхідно вичерпати воду з унітазу. Потім у нього засипають соду. Знадобиться близько 250 г (половина пачки). У такому вигляді сантехніку залишають на всю ніч (не менше, ніж на вісім годин). Потім обережно зливають воду, при необхідності допомагають йоржиком. Очищення содою допоможе не тільки усунути наліт, але і якісно відбілити унітаз.
- Оцет. Щоб позбутися від засмічення знадобиться 9%-ий продукт. Літр оцту необхідно підігріти. Теплу рідину вливають в унітаз, попередньо вичерпавши воду і залишають на три-чотири години. Шорсткою губкою або йоржиком чистять доступну поверхню. Потім обережно змивають водою.
- Сода з оцтом. Якщо окремо ці продукти не принесли бажаного результату, то можна спробувати усунути затор поєднанням соди з оцтом. Воду з унітазу потрібно вичерпати. У злив всипати 250 г соди. Слідом в нього влити склянку оцту. Будьте готові до шипіння. Через 15 хвилин, коли «бурління» соди закінчиться, злити в унітаз півлітра дуже гарячої води. Але пам’ятайте, що застосовувати окріп не можна, інакше фарфоровий унітаз може не витримати перепаду температури. Цей засіб позбавить від нальоту і усуне жирову пробку, якщо в унітаз часто виливаються харчові залишки.
- Соляна кислота. Вона діє дуже агресивно, тому застосовується лише в крайніх випадках. Але саме соляна кислота здатна розчинити засмічення, утворене котячим наповнювачем. Необхідно налити трохи рідини в унітаз і залишити на одну годину. Потім можна пробувати змити воду. Але якщо каналізаційні труби зроблені з пластику, то соляну кислоту застосовувати заборонено. Вона роз’їсть труби.