Як заробити на розсаді полуниці

З 20 рослин за сезон можна отримати до 1000 розеток! Вигода від продажу розсади очевидна!

Усім відомо: заощадив, отже, заробив. На полуниці (тобто садовій суниці) це просто зробити: виростити розсаду власноруч.

Спершу вирахуйте, скільки маточних кущів вам треба. З однієї рослини суниці можна отримати 30–50 розеток. Отже, для початку достатньо мати 20 рослин, з яких можна отримати 600–1000 розеток. Цього цілком достатньо, щоб закласти ягідник площею 1,5–2 сотки за схемою 90×25 см.
Грядки для маточних рослин мають бути перекопані з осені (грудки краще не розбивати, за зиму вони самі розпадуться, і шкідники загинуть). Навесні треба розбити грудки, ретельно вибрати бур’яни.

Рослини висаджуйте в один ряд через 30–40 см. Міжряддя залишайте шириною не менше 40 см. Вони знадобляться для розміщення вусів. Висаджуйте рослини так, щоб коріння не загиналось догори, а точка росту (сердечко) не була засипана землею. Якщо є перегній, можна внести дві-три жмені під рослину і трошки попелу, добре все перемішати.
Перед посадкою треба коріння саджанця до сердечка занурити в глиняний розчин консистенції рідкої сметани, в якому розчинений коров’як. Завдяки цьому швидше і краще укорінюється розсада. Як закінчите посадку – рясно полийте, замульчуйте перегноєм або компостом.

Поливайте в міру, після кожного поливу чи дощу розпушуйте землю, бур’яни знищуйте, не чекаючи, коли вони виростуть. Першим врожаєм доведеться пожертвувати: квітконоси видаляйте без жалю, інакше це суттєво знизить вихід основної продукції – розеток. Вуса рівномірно розкладайте.
При гарному догляді, починаючи з третьої декади липня, матимете готову розсаду. Невкорінені розетки залишайте на вусі разом з першою вкоріненою рослиною, витягуйте вздовж ряду, вус пришпилюйте до землі або злегка присипте землею.
Вкорінені розетки відділіть і висаджуйте на постійне місце. Стандартною для посадки на постійне місце вважається розсада, яка має коріння довжиною 6–8 см і не менше двох-трьох зелених листків. Слабшу розсаду відділяють від маточних рослин і висаджують на дорощування в «дитячий садок» – окрему підготовлену й удобрену грядку. Після дорощування рослину з грудкою землі переносьте на постійне місце.
Найкращий час для садіння суниці – друга половина літа – середина вересня, або рання весна, як тільки саджанці почнуть рости. Посадивши розсаду в кінці літа, вже наступного року можна збирати гарний урожай, навіть цьогорічні весняні посадки можуть дати ягоди.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook