ікона Божої Матері Знамення

27 листопада – свято ікони Божої Матері “Знамення”

Молитви перед іконою "Знамення" допомагають вірянам знайти умиротворення, отримати підтримку і заступництво небес. Вважається, що у день вшанування ікони "Знамення" небеса посилають знаки, які потрібно помічати. Саме вони допомагають побачити своє майбутнє й отримати відповіді на сокровенні питання.

Згідно з новим церковним календарем 27 листопада православні християни відзначають день, присвячений чудотворній іконі Божої Матері “Знамення”. На образі Діва Марія молитовно підносить догори руки, а перед нею на фоні золотого або червоного щита зображений Ісус. Ікони Божої Матері, відомі під ім’ям “Знамення”, одні з найшанованіших у православ’ї і належать до найдавніших ікон. Вони з’явилися в Київській Русі наприкінці XI – XII століттях, а називатися так стали після чудесного знамення, що сталося в 1170 році.

Найдавніший подібний образ було знайдено в римських катакомбах, де молилися ранні християни. Деякі дослідники приписують авторство такого типу ікон євангелісту Луці. Як і з кожної чудотворної ікони, зі “Знамення” згодом зробили численні списки. У Києві в Михайлівському Золотоверхому соборі є фреска “Знамення”.

Чому день ікони “Знамення” святкують 27 листопада?

Цього дня священнослужителі моляться й згадують чудеса, явлені іконою Божої Матері “Знамення”. В основі лежать історичні події, які відбулися за часів Київської Русі. Йдеться про порятунок оточених ворогами новгородців, коли надії на диво, здавалося б, уже не було.

За переказами, на міський мур виставили ікону Богородиці, і вона врятувала жителів від ворожої облоги. Коли ікону переносили, вороги випустили в людей хмару стріл, і одна з них встромилася в ікону Богородиці. З очей Її полилися сльози, і ікона повернулася лицем до міста. Після такого Божественного знамення на ворогів раптово напав нез’ясовний жах, вони стали вбивати один одного, а містяни безстрашно кинулися в бій і перемогли.

На честь перемоги щороку вшановують ікону Богоматері “Знамення”.

З якими проханнями моляться перед іконою Божої Матері “Знамення”?

Віряни моляться перед чудотворним образом “Знамення” з проханням про зцілення від недуг, настанову на шлях істинний і очищення душі від будь-якого негативу. “Знамення” – унікальна ікона, до якої звертаються з щирими молитвами. Ікона допомагає всім, хто відкриває душі і серця, не таїть злоби і прагне до правильного життя.

А ще вважається, що у день вшанування ікони Богоматері “Знамення”, небеса посилають знаки, які потрібно помічати. Саме вони допомагають побачити своє майбутнє й отримати відповіді на сокровенні питання.

Перед святим ликом моляться про те, щоб:

  • знайти душевну рівновагу;
  • впоратися з хворобами і недугами;
  • знайти мир і лад з оточуючими людьми, а також гармонію і взаєморозуміння в сім’ї;
  • захистити себе і близьких від будь-якого зла;
  • уберегтися від стихії.

Кожна молитва, звернена до святого лику, буде почута, тому молитися до Божої Матері треба від щирого серця, виливаючи душу і не приховуючи нічого. Покаянні молитви, як і прохання про допомогу, допомагають справлятися з різного роду неприємностями і йти шляхом щасливого життя, в якому немає зла, обману і поганих намірів.

Існує безліч ікон Божої Матері, і кожна допомагає вірянам по-своєму. У день православного свята кожен зможе очистити душу і почати шлях до світла, справляючись з труднощами завдяки підтримці небес.

Молитви перед іконою “Знамення”

  • Тропар Божої Матері перед іконою Її «Знамення», глас 4

Як непереможну стіну і джерело чудес отримали Тебе, слуги Твої, Пречиста Богородице, ополчення ворогів знищивши. Тому молимо Тебе: Мир місту Твоєму подай і душам нашим велику милість.

  • Кондак Божої Матері перед іконою Її «Знамення», глас 4

Чесного образу Твого знамення святкують люди Твої, Богородице, їм же дивну перемогу над ворогом міста Твого дарувала єси, тому співаємо Тобі з вірою: Радуйся, Діво, християн похвало.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook