Знахар: “Дорогі ліки можуть замінити… мухомори”

Виявляється, збирати можна не тільки білі, лисички, маслюки та інші їстівні гриби, а й навіть поганки, як-то мухомори. Їх не тільки можна заготовляти, а й треба!

Ніколи не минайте в лісі мухоморів! Це дуже цінна сировина, за допомогою якої можна вилікувати багато хвороб. Навіщо збирати мухомори, як готувати з них ліки і яка від них користь, розповідає лучанин Григорій КЛЕПАЧ. Чоловік готує з мухоморів настоянку і пасту, яка допомогла вже не одній людині.

Пан Григорій розповів, що за кордоном мухомори купують по 150 євро за кілограм. Зокрема, у Литві є чимало оголошень про купівлю сушених мухоморів. Скупники перепродають мухомори за кордон: в Австрію, Німеччину, Штати. Там їх цінують за цілющі властивості, а у нас про це, на жаль, мало хто знає.

Григорій Клепач давно збирає і гриб-веселку (помічний при дуже багатьох захворюваннях), і гриб-копрінус (лікує від пияцтва). Якось вирішив приготувати ліки і з мухоморів. За основу взяв рецепт пані Марії Мегель. Жінка щороку збирає мухомори і готує з них лікувальну настоянку. Її п’є сама і лікує нею земляків, коли горло болить або кашель докучає, для підвищення тонусу організму, щоб почуватися бадьоріше.

 

 

Як приготувати настоянку мухоморів

Для приготування настоянки потрібні тільки шапочки мухоморів.

  1. Їх треба очистити від піску, поламати на шматки, щільно скласти у банку, залити міцною горілкою (50–55 градусів).
  2. Суміш має настоятися мінімум два тижні у темному прохолодному місці. Григорій Клепач радить закопувати банку з настоянкою у ґрунт, витримати там місяців 2–3, до заморозків.
  3. Далі настоянку відцідити: рідину перелити у пляшку, а гущу – мус – не викидати – зберігати окремо.

Що лікує і як приймати настоянку мухоморів

Настоянка мухоморів дуже помічна при будь-яких простудних захворюваннях. Але дуже важлива доза! «Приймати можна не більше 1 ст. ложки настоянки за один раз, яку розвести в 1 скл. води! – наголошує пан Григорій. – А починати лікування треба з 1 ч. ложки настоянки! Приймати двічі на день упродовж семи днів, не більше. Але треба бути дуже обережним із застосуванням! Якось у мене була температура 39 °С, я ввечері випив ложку настоянки мухомора, розвівши її у склянці води. То дружина двічі за ніч підходила до мене – дивилася, чи ще живий, чи дихаю. А зранку я прокинувся здоровим – хвороби як і не було!».

Болять суглоби? Допоможе мус із мухоморів

Мус із мухоморів (гриби, з яких робилася настоянка), за словами пана Григорія, добре загоює рани грибкового походження (у тому числі лікує лишай, лупу). Його також можна застосовувати для натирання суглобів, щоб не боліли.

«Тільки натирати суглоби треба правильно, – наголошує чоловік, – до больового синдрому, відчутного печіння. Мус бажано зберігати у холоді».

Із сушених мухоморів готують мазь

Григорій Клепач мухомори сушить. Із них готує мазь. Для цього сушені мухомори треба змолоти і змішати з будь-якою олією (на 100 г порошку 100 г олії).

«Таку мазь готую для мами, – ділиться чоловік. – У неї вже рік рана на нозі не сходить, тече. Чим тільки не мазали – нічого не допомагало. А тиждень поприкладала мазь із мухоморів та боброву пасту – і рани текти перестали. Вона також раз на день п’є настоянку мухомора». Варто зауважити, що мамі пана Григорія 95 років, вона читає без окулярів, а серце, за словами лікарів, має, як у спортсмена. Від настоянки мухомора, каже жінка, відчуває великий приплив енергії.

Збирайте тільки «правильні» мухомори!

«Про це варто наголосити: є мухомор червоний у білу цяточку – такий годиться для приготування ліків, – звертає увагу Григорій Клепач. – А є жовтий із білими крапочками – це пантерний мухомор. Його не треба брати у жодному разі. Він у кілька разів отруйніший за червоний. Не дай Боже їх сплутати, бо можна мати великі проблеми! І з дозуванням треба бути вкрай обережним!» – каже Григорій Клепач. Пам’ятайте, що мухомор дуже отруйний, тому не забувайте ретельно мити руки і ховати ліки якомога далі від дітей.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook