желе з калини

Желе-мармелад з калини – і десерт, і ліки (рецепт)

Желе з калини – це не тільки смачний десерт, додаток до млинців, начинка для пирогів чи тортів. Воно стане у пригоді у сезон застуд, адже калина має корисні властивості.

Восени на ринках і ярмарках продають калину. Багато людей обходить цю ягоду стороною і даремно. Калина надзвичайно корисна, особливо у сезон застуд.

У давні часи калина росла на кожному обійсті. І здебільшого не для краси (хоча калина декоративна весь рік: і завдяки красивому цвіту, і пишному листю, що багряніє восени, і червоним ягодам, які прикрашають кущ після листопада). Головна цінність калини – корисні властивості її ягід.

Чим корисні ягоди калини

Калина містить велику кількість вітаміну С і РР, що відіграє важливу роль у підтриманні імунітету. Тому її радять вживати як загальнозміцнювальний засіб.

Калина має сечогінні властивості, тому рекомендована при порушенні сечовивідної функції.

Вживання ягід калини сприяє підвищенню гемоглобіну. Тому її варто включити в раціон людям з анемією, під час менструації та при кровотечах.

У народній медицині сік та відвар калини застосовують при кашлі.

Чай із додаванням калини позитивно впливає на нервову систему, зменшує тривожність, рекомендований у разі нервового виснаження.

Також ягоди калини застосовують як косметичний засіб.

  • Соком протирають жирну шкіру, щоб позбутися вугрів.
  • Від пігментних плям, для освітлення шкіри наносять маску із соку та сметани.
  • Протирання обличчя льодом із замороженого калинового соку тонізує шкіру, допомагає боротися зі зморшками.

З великою обережністю слід вживати калину людям з низьким тиском, алергією, подагрою, сечокам’яною хворобою, підвищеною кислотністю шлункового соку, артритом, гастритом, виразкою. Якщо у вас немає цих захворюваннь, помірне вживання калини піде тільки на користь.

калина

Калина може бути смачною

Часто ягоди калини недолюблюють за їх кислий і гіркуватий смак. Аби вони були солодшими, грона слід зривати з куща після перших приморозків.

А ще важливо мати кілька вдалих рецептів, як смачно заготовити калину на зиму. Найпростіший спосіб – перетерти ягоди через сито і змішати з медом. У такому вигляді калина зберігає максимум корисних властивостей. Такий сироп має стояти в холодильнику, щоб не забродив.

Краще зберігається желе-мармелад з калини, адже під час приготування він проварюється. Ось рецепт.

Желе-мармелад з калини

  • Калина і цукор (1:1).

Відібрані ягоди промити, залити окропом, через 5–6 хвилин воду злити. Ягоди залити теплою водою (щоб покрила) і варити до розм’якшення. Потім перетерти через сито, вимішати з цукром (1:1), варити, помішуючи, 10–15 хвилин. Викласти в гарячі банки, остудити, закрити капроновими кришками. Зберігати в холодному місці.

Також радимо приготувати на зиму 5 рецептів заготовок з калини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook