Які лікарські трави пити при тонзиліті

Ці рецепти відрізняються високою ефективністю в лікуванні тонзиліту, вони перевірені роками і не мають побічних дій на відміну від аптечних лікарських препаратів.

Хронічний тонзиліт виникає після ангіни, яку не долікували. Мигдалини виконують дуже важливу захисну функцію в організмі, вони є своєрідним бар’єром на шляху у різних вірусів і бактерій, які потрапляють в ротову порожнину із зовнішнього середовища. Але якщо людина часто хворіє і у неї знижений імунітет, то запалення може переміститися в зону мигдалин, тобто розвивається тонзиліт.

При хронічному тонзиліті мигдалики не можуть виконувати свою функцію, так як всередині у них відбувається запальний процес, накопичується гній.

Основні симптоми тонзиліту:

  • Постійне першіння в горлі.
  • Головний біль.
  • Субфебрильна температура.
  • Неприємний запах з рота.
  • Лікування тонзиліту народними засобами

Щоб лікування тонзиліту було ефективним, в першу чергу необхідно вилікувати супутні захворювання, наприклад, риніт, фарингіт, стоматологічні захворювання, гайморит та інші.

Ні в якому разі не допускати розвитку ангіни. При перших симптомах нездужання, застуди, необхідно прийняти гарячий душ, зігріти ноги, прополоскати горло відваром з шавлії або ромашки.

Одним з ефективних засобів у боротьбі з тонзилітом вважається сік буряка, який використовують як для полоскання, так і п’ють. Достатньо всього однієї ложки соку червоного буряка на склянку теплої кип’яченої води. Половину склянки можна випити, а друга половина знадобиться для полоскання горла.

Для полоскання можна приготувати ще один відвар: сухе листя м’яти, квіти календули, чебрецю, плоди анісу, соснові бруньки, евкаліпт і ромашка перемішуються в рівних пропорціях. Одну частину суміші необхідно змішати з двома частинами шавлії і залити крутим окропом. Залишити настоюватися у теплому місці близько години, після чого процідити і полоскати горло кожного разу після прийому їжі і обов’язково перед сном.

Рецепти народної медицини для зміцнення мигдалин

  1. Щоб мигдалики не запалювалися, достатньо щодня полоскати горло і порожнину рота водою з медом.
    Листя подорожника ретельно подрібнити, залити окропом і настоювати годину. Настоєм полоскати горло. Для підвищення ефективності можна додати трохи натурального меду.
  2. Три чайні ложки подрібненого евкаліпта залити склянкою води і на водяній бані кип’ятити 30 хвилин. Після цього відвар процідити і приймати по половині склянки два-три рази на день.
  3. Чотири зубки часнику подрібнити, додати до них пару ложок шавлії і залити літром води, настоювати на водяній бані пів години. Відваром полоскати горло.
  4. Півлітра води закип’ятити і додати тридцять гвоздик (спеції). Настоювати в термосі 10-12 годин. Настійкою слід полоскати горло і порожнину рота для відходження гнійних пробок чотири рази на день.
  5. У три ложки меду додати сік алое і ретельно перемішати. Протягом 14 днів змащувати мигдалини сумішшю натщесерце вранці, після чого не їсти мінімум пів години.
  6. Ялицева олія – це один з найпотужніших антисептиків. Його можна закапувати в ніс і змащувати мигдалини 3-4 рази на день.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook