Кухня Поради

Як зберегти першу молоду зелень

Для олійної консервації придатні: базилік, лаванда, м’ята, розмарин, шавлія, кмин. Заморожувати можна: базилік, кріп, м’яту, петрушку, мелісу й чебрець.

09.03.2017 11:13

Ніжна молода зелень літа й початку осені що ж із нею робити? Відповідь: сушити, морозити й консервувати в оцті та олії.

ЗАМОРОЖУЄМО

Заморожувати можна: базилік, кріп, м’яту, петрушку, мелісу й чебрець садовий. Знадобляться й корені пряних трав і рослин, приміром, петрушки та селери.
– Подрібнені трави, зібрані до цвітіння, потрібно вкласти у формочки для льоду, залити водою (або слабким овочевим бульйоном) й поставити у морозильну камеру. Листя та стеблини також можна викласти на дошку для нарізання, заморозити, розкласти по окремих торбинках чи контейнерах і герметично закрити.
Трави після такої обробки можна зберігати шість-сім місяців.

КОНСЕРВУЄМО

Для олійної консервації придатні: базилік, лаванда, м’ята, орегано, розмарин, шавлія, кмин.
– Висушені пряні трави залити прогрітою (але не надмірно) якісною рослинною олією, бажано оливковою. Ємність залишити на світлі на два-три тижні, а потім консервовані прянощі можна процідити й використовувати за призначенням.
– Для приготування зеленої олії на 1 л беруть приблизно одну велику пригорщу зелені.
– Для оцтової консервації найкращі: кріп, базилік, шавлія, кмин та естрагон. Можна використовувати й суміш трав.
– Трави промити, висушити, покласти у пляшки й залити трохи підігрітим винним оцтом (з білого вина). Перед тим як закорковувати пляшку, її потрібно злегка струсонути. Настоювати оцет 3-4 тижні. На бажання процідити й використовувати для заправки салатів та приготування соусів.