Як вибрати найурожайніше насіння для саду і городу

Вибір насіння – це відповідальне завдання, оскільки його якість і адаптованість для зростання на певному грунті і в певних умовах безпосередньо впливають на врожайність. Ми поділимось секретами, як правильно це зробити.

Де купувати насіння?

Купувати насіння краще у надійних продавців, які відповідають за якість пропонованого товару. Вони не тільки повинні стежити за якістю пропонованого товару, але і за тим, щоб сорти і гібриди імпортних виробників були адаптовані під всі регіони країни.

Придбати насіння можна в різній упаковці з різним об’ємом, на вагу. В зіпері – в пакеті, оснащеному для зручності замком, і оптом.

Як вибрати насіння?

Вибираючи посівний матеріал, фахівці рекомендують керуватися певними критеріями вибору.

1. Врожайність

Високоврожайні сорти зазвичай вимогливі до умов зростання. Тому перед придбанням насіння переконайтеся, що зможете забезпечити повноцінний догляд, інакше не отримаєте очікуваного врожаю. Середньоурожайні і низьковрожайні сорти більш невибагливі, тому в гірших умовах можуть забезпечити кращий результат.

2. Стійкість

Сорт має бути стійким до умов зростання в вашому регіоні: хвороб, шкідників, температурного режиму, вологості. Слід враховувати й такі фактори: чим привабливіший сорт для споживача (розмір плоду, аромат, час цвітіння, дозрівання і т.д.), тим чутливіша рослина і тим складніше їй пристосуватися до різних умов. Під час висадки чутливих культур необхідно бути готовим до клопіткої праці.

3. Тривалість зберігання

Якщо овочі не для швидкого вживання, то цей показник вкрай важливий. Різні сорти, що належать одній культурі, можуть мати абсолютно різні терміни зберігання, при яких їх смакові характеристики і зовнішній вигляд не змінюються.

4. Сорт чи гібрид?

Гібридні рослини мають багато переваг. Вони більш стійкі до несприятливих умов, їх врожайність вища, а цвітіння більш раннє і рясне, ніж у звичайних сортів. Вони позначаються на упаковці написом F1. Але збирати насіння не варто, оскільки в наступному поколінні набір властивостей майже не зберігається.

Сорти відрізняються тим, що повністю передають наступному поколінню свої ознаки. Тому, якщо ви плануєте надалі заготовлювати насіння самостійно, то вибирайте саме сортові рослини. Рослини, які містять в назві слово «гібрид», але не мають позначки F1, є звичайним сортом, насіння якого життєздатне і дає потомство з аналогічним набором ознак. В такому випадку, «гібрид» означає, що рослину було отримано шляхом схрещування різних видів рослин. Позначка S ставиться тільки на краще сортове насіння. Цифра біля цієї букви означає покоління: 1 – перше, 2 – друге.

5. Інформація на упаковці

Чим більше інформації про рослину вказано на упаковці, тим більша ймовірність, що ви тримаєте якісний посівний матеріал. Сумлінні виробники вказують максимальний обсяг даних, щоб ви могли точно підібрати сорт, який дасть найкращий урожай на вашій ділянці: опис сорту або гібрида, номер партії, термін придатності, основні особливості вегетації, особливості плоду (форма, смак, структура, опис м’якоті), розмір рослини, стійкість до вірусів, грибкових захворювань, вага насіння або кількість.

Пам’ятайте, що ретельна підготовка – запорука отримання хорошого врожаю.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook