Як не заснути, навіть якщо сильно хочеться спати

Важливо відновити сили перед навантаженнями, щоб уникнути проблем. Бувають ситуації, коли потрібно бути бадьорим і активним, але це важко через те, що людина мало спала. Краще відразу прийняти заходів, не чекаючи, поки втома візьме верх.

Напої та продукти

У критичній ситуації можна випити пару чашок кави, щоб позбутися сонливості. Якщо це не допомагає, варто купити енергетик. Напій приносить максимальний ефект, який стає помітним відразу після вживання. Потрібно пам’ятати, що засіб не належить до нешкідливих. Випити енергетик можна в екстреному випадку, коли ви відчуваєте, що засинаєте на ходу.

Варто пити більше міцного чаю, щоб не заснути на заняттях або на робочому місці. Відчути бадьорість можна після вживання продуктів, які підтримують організм у тонусі:

  • волоські горіхи;
  • курячі яйця;
  • гречка і вівсянка;
  • боби, квасоля;
  • гриби, сухофрукти;
  • цитруси, апельсини.

Можна пити гранатовий сік або настоянку лимонника, женьшеню. Важливо відразу вжити заходів, щоб організм вчасно отримав поживні речовини. Правильно підібрана їжа і корисні напої допоможуть компенсувати недолік сну на протязі всього дня.

Народні засоби

Варто зайти в аптеку, якщо сильно хочеться спати, і нічого не допомагає. Плоди шипшини, заварені в окропі, стануть чудовими ліками для виснаженого організму. Можна купити вітамінний комплекс, щоб підсилити ефект. Лікарі рекомендують приймати «Гліцин», якщо втома пов’язана з психічним або емоційним станом.

Елеутерокок допоможе відновити резервні сили організму. Є й інші засоби, які надають аналогічну дію:

  • «Фенотропіл»;
  • «Пікамілон»;
  • «Пірацетам».

Перед застосуванням ліків потрібно уважно вивчити позначені протипоказання. При будь-яких сумнівах краще проконсультуватися у фармацевта чи лікаря. Іноді ефективні засоби з аптеки допомагають більше, ніж усі інші способи. Важливо застосовувати препарати з обережністю, дотримуючись всіх рекомендацій.

Фізичні навантаження

Якщо ви займаєтеся спортом, можна сходити на заняття вранці, щоб підбадьоритися. Багато тренерів дають корисні поради і знають, як швидко привести організм у форму. Коли немає можливості або часу сходити в спортзал, можна займатися вдома самостійно. Вправи, зроблені перед виходом на навчання чи роботу, підвищать тонус і додадуть сил.

Люди, які не люблять великі навантаження, можуть обмежитися звичайною зарядкою. Розминка допоможе справитися з сонливістю, налаштує вас на робочий лад. Можна приділити вправам 15 хвилин і відразу відчути приплив сил.

Важливо закріпити результат, щоб не заснути в машині або громадському транспорті. Перед тим як відправитися у справах, можна прийняти контрастний душ. Процедура підсилює кровообіг і допомагає відновити організм після недосипання. Можна послухати енергійну музику, включити цікаву лекцію по дорозі на роботу або навчання.

Якщо при заняттях спортом ви помітили, що стан погіршується, краще зупинитись. Перенапруження може принести зворотний ефект, в результаті ви будете не здатні зробити і кроку. Уважно стежте за тим, як діють на вас фізичні навантаження в ослабленому стані.

При хронічній втомі або безсонні варто перевірити своє здоров’я. Лікарі зможуть визначити причину вашої недуги і підібрати засоби для усунення проблеми. Найкраща профілактика ‒ дотримання правильного режиму дня.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook