Як лікувати молочницю в домашніх умовах

Багато жінок стикалися з молочницею. Це захворювання завжди з’являється несподівано, приносить дискомфорт і руйнує плани. Ми розповімо, якими методами можна лікувати молочницю в домашніх умовах, про її симптоми та профілактику.

Що таке молочниця?

Ця розмовна назва в медицині позначається терміном — вагінальний кандидоз. Вагінальний тому, що вогнище запалення виникає в цій інтимній зоні. Кандидоз — це грибки дріжджового класу, які при масовому розмноженні викликають саме це захворювання. Це стан пов’язаний з порушенням балансу мікрофлори, зменшенням кількості корисних мікроорганізмів і розвитком грибка.

Хвороба може мати як виражену симптоматику і розвиватися стрімко, так і повільну форму, яку можна виявити, відвідавши лікаря-гінеколога і здавши відповідні аналізи. При пізній діагностиці або відсутності лікування, молочниця може прогресувати і переходити у хронічні форми. На цій стадії вона складніше піддається лікуванню і завдає більшої шкоди жіночому організму.

Лікування молочниці народними засобами

Молочниця – це серйозне захворювання, приступати до лікування в домашніх умовах рекомендується після обстеження у лікаря. Застосовуючи народні засоби для лікування молочниці, дотримуйтеся дозування.

Сода

Сода є одним з найпопулярніших інгредієнтів для домашнього лікування багатьох недуг. Молочниця не є винятком. Навіть лікарі визнають ефективність соди в лікування молочниці.

Розчинити велику ложку харчової соди в літрі окропу, додати маленьку ложку йоду і наповнити розчином тазик. Сідати в тазик і приймати ванни протягом чверті години. Процедуру проводити раз в день, але протягом 3-5 днів. Сода допоможе усунути неприємні симптоми захворювання: печіння і свербіж. Цей засіб допомагає не всім, тому розглянемо й інші методи.

Кефір

Якщо молочні продукти (молоко, сметана) при молочниці не можна їсти і використовувати для народного лікування, то кефір до цього списку не відноситься. Кефір – кисломолочний продукт, який згубно впливає на дріжджові грибки. Можна звичайний тампон вимочувати в кефірі, і вводити на ніч у піхву.

Важливо! Коли тампон витягнутий, додатково провести спринцювання. Для цього підходить стандартний ромашковий відвар. Сверблячка і печіння повинні пройти протягом декількох днів.

Відвар цілющих трав

Лікувати молочницю відваром трав можна не тільки жінкам, але й чоловікам і новонародженим.

Змішуємо ромашку, евкаліпт, березові бруньки, бруньки тополі, деревій, календулу, шавлію, ялівець.

  • Всі трави беруться в рівних пропорціях.
  • Дві столові ложки збору залити 250 мл окропу.
  • Настоювати 12 годин у термосі (термос загорнути ковдрою). Приймати відвар тричі на день за 30 хвилин до їжі.

Відвар можна не тільки приймати всередину. Він підходить для спринцювання піхви або для полоскання ротової порожнини, якщо молочниця локалізується на слизовій оболонці рота.

Свіжий сік моркви

Звичайний сік моркви допоможе при лікуванні молочниці. Сік потрібно віджати самостійно. Потім змішати з чистою водою в пропорції один до одного. Сік рекомендується пити, але для лікування молочниці корисно робити спринцювання.

Відвар календули

Ця лікарська трава допомагає при багатьох недугах, впорається і з молочницею. Потрібна велика ложка квіточок, заливається 0,25 літрами окропу. На десять хвилин відправити на водяну баню і, процідивши, використовувати для спринцювання. Цей відвар можна пити вранці натщесерце, щоб швидше позбутися від кандидозу.

Натуральний мед

Для рецепта знадобиться кип’ячена вода. На десять частин води береться одна частина меду. Змащувати розчином уражені ділянки слизової оболонки. Мед з водою відновить слизову, позбавить від болю і свербіння. Жінки можуть вимочувати тампони в суміші меду і води, і вставляти на півгодини в піхву, щоб позбутися від сверблячки.

Профілактика вагінального кандидозу

Виникнення захворювання можна запобігти зовсім, якщо дотримуватися декілька простих правил. Для профілактики вагінального кандидозу лікарі рекомендують:

  • Гігієну статевих органів проводити спеціальними миючими засобами. Інтимний гель повинен бути нейтрального РН, бажано містити в своєму складі молочну кислоту;
  • Якомога частіше змінювати тампони і прокладки не тільки під час менструації, але і якщо ви користуєтеся щоденними гігієнічними засобами;
  • Відмовитися від занадто вузької синтетичної білизни. Вибирати натуральні бавовняні матеріали. Ретельно підбирати розмір не тільки одягу, але і колгот та штанів;
  • Вчасно звертатися до лікаря, проходити регулярні медичні огляди у гінеколога;
  • Після прийому антибіотиків, проводити терапію пробіотиків і не ігнорувати відновлення мікрофлори в кишечнику;
  • На відпочинку не ходити тривалий час в мокрому купальнику, і прати його якомога частіше з миючими засобами;
  • Не вступати в статеві зв’язки, особливо з новим партнером, без презерватива.

Дбайливо ставитеся до свого здоров’я. Не ігноруйте профілактику і планове відвідування лікаря. Симптоми вагінального кандидозу можуть бути провісниками і більш серйозних захворювань. Своєчасно звертайтеся за медичною допомогою, не допускайте перехід захворювання у хронічну форму.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook