Як квасити капусту. Мій спосіб перевірений роками

Пробувала я квасити капусту, заливаючи її розсолом, як багато хто готує, мені не дуже сподобалась. І цукор ніколи не даю! Квашу капусту традиційним способом - і завжди добра! Виходить не м'яка, хрумка і не надто кисла.

Квашена капуста

Капусту, коли квашу, солю на смак, чомусь ніколи не зважую і не виміряю. Накришила пару головок капусти, посипала сіллю, перемішала, скуштувала, солона чи треба досолити. І пересипаю у велику каструлю, добре втоптую до появи соку. Якщо немає багато соку спочатку, нічого страшного – потім з’явиться. Ставлю в тепле місце, придушую. Можна взяти кришку від каструлі меншого об’єму і накрити капусту, зверху поставити щось важке, набрати води в 3 літрову банку або каструлю. Стоїть три дні вкисає. Кожен день знімаю вантаж і роблю дірки: протикаю качалкою, щоб виходили гази. І знову накриваю. Після трьох днів, виймаю капусту з каструлі, розкладаю в декілька мисок, щоб трохи провітрилась від газу, що утворився. Тру моркву і вимішую капусту з морквою. Щільно напихаю в банки, зверху закладаю капронову кришку в середину банки, щоб капуста не піднімалася і була в розсолі. Тоді не буде чорніти і буде біленька і смачна. І все. Бажано тримати в холодному місці. Капуста виходить не м’яка, хрумка і не надто кисла. Якщо солі мало, то капуста буде більше вкисати.

Моркву можна давати одразу. А ще смачно виходить, якщо додати кмин або гірчицю в зернах. Орієнтовно на 10 кг капусти, 2 кг моркви, 250 г солі і 3 ст. ложки кмину.

Рецепт Ольги Яківни

Спробуйте також приготувати:

Квашена капуста. Рецепт на одну 3-літрову банку

Дуже смачна хрумка квашена капуста на зиму. Так моя тітка робила і я роблю

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook