Виховання дитини: п’ять помилок, які допускають батьки

Виховання дитини - завдання не з простих. І від помилок батьки не застраховані. Біда в тому, що ці промахи відбиваються на майбутньому дітей. Які педагогічні помилки найчастіше допускають багато батьків?

Байдужість батьків

Дитина росте – процес йде сам собою, незалежно від того, як багато часу ви присвячуєте своєму нащадкові. Цю модель виховання вільно чи мимоволі вибирає багато дорослих: вільного часу катастрофічно бракує, робота, домашні клопоти. «Поїв? Уроки зробив? І слава Богу!»

Але при такому відношенні до дитини не варто розраховувати на те, що в майбутньому можна стати з нею друзями. Побудова довірчих стосунків з сином або дочкою – копітка щоденна праця. Якщо дитина приходить до вас зі своєю проблемою, а ви відмахуєтеся від неї, то згодом не чекайте від дитини довіри і бажання ділитися найпотаємнішим.

Більш того, в будь-якому віці людина, яка росте, потребує підтримки, дружньої поради, розуміння і заохочення. Якщо вона не отримує цього, вибір життєвого шляху може бути для дитини нездійсненним завданням. І тим більше помилок і промахів вона зробить (а якихось могла і уникнути завдяки вам).

Нотації і читання моралі

Чому батьки часто вибирають таке виховання дитини і цей тупиковий шлях – загадка. Нехай кожен з нас пригадає, яке неприйняття викликали завжди нотації і «опрацювання» старших. У результаті дорослі не бачать успіху своєї педагогічної політики, а навпаки протилежний результат.

Саме тому намагайтеся якомога менше критикувати своїх дітей, спробуйте зрозуміти інтереси та захоплення дитини. Можливо, вона доб’ється успіхів у цій сфері діяльності. Насправді, навіть не важливо, що це: спорт, колекціонування, моделювання, малювання.

Порівняння з іншими дітьми

Це фішка майже всіх батьків. «От, Вася вчиться на одні п’ятірки! А ти, ледащо, ледве-ледве в наступний клас перейшов!» Або «Подивися, яка Оленка акуратна і красива! А ти ходиш, як опудало!» Подібні висловлювання батьків вбивають самооцінку дитини, озлоблюють її і змушують чинити наперекір. Не скупіться на похвалу. Заохочуйте дитину в її досягненнях. Якою б вона не була – вона ваша! До того ж недоліки її, можливо, це похибки вашого власного виховання.

Закиди в невдячності

«Я для тебе стільки зробила, у всьому собі відмовляла! А ти?». Так і хочеться сказати: «А навіщо відмовляла? Не треба було!». Можливо, саме це ви і почуєте у відповідь. На батьках лежить відповідальність за виховання дитини та забезпечення її всім необхідним. Старші зобов’язані піклуватися про неї і забезпечувати комфорт і безпеку. Але про це треба пам’ятати перш за все тоді, коли тільки збираєтеся завести потомство. Дитина не винна в тому, що її народили на світ.

Підміна батьківської уваги матеріальними цінностями

Сучасні діти буквально купаються в морі дорогих іграшок. Але ніякі подарунки, планшети і смартфони не замінять живого спілкування. Можливо, вашій дитині саме зараз необхідна співучасть, увага і порада замість дорогої іграшки. Подарунки – це, звичайно, добре. Але поки що людський фактор ніхто не скасовував. І весняна прогулянка на природі подарує більше позитивних емоцій та незабутніх спогадів, ніж новий гаджет.

Так, виховання дитини – це величезна відповідальність. Однак постарайтеся уникати цих поширених помилок. Визначте для себе пріоритети, де головним буде живий контакт з власною дитиною. І тоді ви зможете побудувати добрі, дружні, засновані на взаєморозумінні і довірі стосунки зі своєю дитиною.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook