Життєві історії Сім'я

Це не зрада? Це просто секс…

Уявіть ситуацію: ви вирішили зробити коханому сюрприз, без дзвінка трохи раніше повернулися додому, а там… блондинка виходить із ванни, закутана у ваш рушник. Що ви будете робити? А в матеріалі – поради, як краще діяти у такій ситуації.

Світлані здавалося, що її коханий Ігор – ідеальний. Вона бачила його наскрізь, майже завжди знала, де він є, тим більше, що він сам привчив її до цього, дзвонив кожні три години, доповідав, що робить, і запитував, чим займається вона.

Якось Світлана, вирішивши зробити милому приємний сюрприз, без дзвінка заявилася до нього додому з букетом фіалок. А там “класичний сюжет” – з ванни випурхнула блондинка, замотана в рушник. Але не просто в рушник, а в її, Світланин, рушник!

Далі мала б відбутися бурхлива сцена зі шпурлянням фіалок в обличчя коханому і криками: “Ти мене більше ніколи не побачиш!”. Але Світлана промовчала, поклала квіти на тумбочку і тихо пішла.

А як вчинили б у такій ситуації ви?


“ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ” У КРИТИЧНИЙ МОМЕНТ ВИБОРУ

  • Дати собі час на роздуми й осмислення. Постаратися побачити ситуацію цілісно. Не керуватися чиєюсь думкою, уявленнями чи стереотипами: так повинно бути, а ось так – не повинно. Тобто уникати однозначних оцінок.
  • Прислухатися до себе. Якщо якісь вчинки регулярні, а образи завдають тільки страждань, то про “”прощення”” навряд чи можна говорити. Інакше, якщо терпіти довго, це загрожує вилитися в саморуйнування. Тобто в кожного власна шкала цінностей.
  • Проаналізувати: наскільки значимим для вас є те, що відбулося. У деяких випадках потрібно просто відразу забути про те, що трапилося. Тому що образа від образи різниться.
  • Коли щось мучить надто довго, в жодному разі не можна це тримати в собі. Образи потрібно розбирати на місці. Інакше проблема з локальної перетвориться на глобальну. Тобто необхідно висловлювати власну думку, не мовчати.
  • Потрібно зосередитися на мотиві, через який відбувається щось і через який постає суворий вибір: чи бути вам далі разом. Оцініть його з усіх боків. Адже людина могла сказати щось образливе (як у випадку з Аліною, наприклад), але при цьому бажати дружині кращого. Тобто є вчинок, але найперше – мотив.
  • Не можна: міркувати і мислити категорично і безповоротно, вдаватися до ролі скривдженої, тому що образи ми часто вигадуємо самі. Навіщо довгограюче відчуття себе непотрібної чи покинутої?
  • Потрібно: захиститися гумором, іронією, включенням самооцінки. Тобто не комплексувати.
  • І останнє, найважливіше: подумати, як тобі буде без нього, якщо ви розлучитеся. Якщо погано – краще “прощати”, якщо без нього не пропадеш і тобі, навпаки, буде навіть краще і легше – “проганяти”.

Цікаво, чим закінчилася історія Світлани?

Через півроку вона з Ігорем знову була разом, їхня заява лежала в РАЦСі. Протягом цього часу Ігор зумів довести, що тільки Світлана йому дорога, а той епізод – “тільки секс, нічого серйозного”. Світлана натомість подумала про те, що вона сама не застрахована від закоханості в когось. Але любить вона Ігоря, тому що вони ладять так, як у неї не виходило ще ні з ким.

Знову вибір: на місці Світлани інша дівчина розірвала б стосунки раз і назавжди. Мучилася б, не спала б ночами, обливалася б сльозами, а перед очима крутилася б “та картинка”. Простити вона не змогла б.