Три головні міфи про золото і підробки

Ви теж думаєте, що старе золото – краще і якісніше за нове? Вам подобається "турецьке" золото? Хоч раз задумувалися про те, як перевірити, чи золото справжнє? Отже, вам буде цікаво дізнатися про міфи щодо золота.

Міф 1: кажуть, підробка темніє від соляної або азотної кислоти. З цим твердженням важко погодитися, але його нелегко і спростувати. Якщо ви прийшли до ювеліра з проханням перевірити золото на справжність і побачили, що він покриває ваш виріб якоюсь кислотою з огидним запахом, не поспішайте робити висновки. Якою кислотою перевіряють золото професіонали? Точно не азотною і не соляною. Йдеться про тетрахлорзолоту кислоту, яку фахівці називають хлорним золотом. Як зрозуміло з назви, в цій кислоті міститься золото. А значить, вона не може коштувати дешево і бути доступною кожному. Тому перевірка за допомогою кислоти в ювелірному магазині — звичайно, не міф. А ось назва «професійного» засобу — зовсім не соляна і не азотна. 

Міф 2: гарне золото при різкому ударі об стіл видає особливий звук. При достатньому тренуванні таким чином можна відрізнити якісне золото від підробки. Складно сказати, звідки прийшов до нас цей міф. Адже він зовсім не має під собою підстав. Звук, який ми чуємо при ударі золотого виробу об стіл, залежить від: 

  • форми вироби;
  • його маси;
  • твердості сплаву;
  • пружності сплаву. 

Це фізика, а не магія. І ніяких «особливих», «спеціальних» звуків «гарна» золота каблучка не видає. 

Міф 3: старе золото — краще і якісніше за нове. Ще один зразок абсолютно дикого міфу. Чому люди так думають — сказати складно. Але за життя наших батьків та бабусь в СРСР підробок золотих прикрас було не менше, ніж зараз. Це при  найоптимістичнішому розкладі. Те золото, яке умовно називається «новим», найчастіше приходить до нас з близького закордону — з Туреччини. Там вмілі, але нечесні виробники або продають розслабленим від «олл інклюзів» туристам неякісні товари, або не обмовляються про те, що перед вами «дутий» дорогоцінний метал. Такі пустотілі вироби ламаються набагато швидше. Це єдине логічне пояснення появи третього міфу. Взагалі ж варто сказати, що в порівнянні з Росією, Туреччиною і деякими європейськими країнами українське золото відрізняється набагато більш високими стандартами. І його, до речі, менше підробляють.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook