Кухня Поради

Шоколад – безпрограшний варіант. Майстер-клас і секрети шоколадного декору

Шоколад – чудовий матеріал для прикрашання тортів. Найменші шоколадні завитки зробити дуже легко – просто натріть шоколад на тертці. А от для великих треба дотримуватися певної технології.

21.06.2018 13:07

З шоколадних завитків можна викласти бордюр по краєчку торта чи решітку, на яку потім посадити кремові квіти або велику троянду в центрі. Надзвичайно ефектно виглядає торт, якщо шоколадні прикраси посипати зверху порошком какао (неодмінно скористайтеся ситечком!).

ПОТРІБНО: шоколад (білий або чорний), металева лопаточка (шпатель).

Розламати шоколад на шматочки й покласти в суху миску чи каструльку. В іншій великій каструлі довести воду майже до кипіння. Каструльку з шоколадом опустити в гарячу воду й розтопити шоколад, злегка помішуючи.


МАЙТЕ НА УВАЗІ КІЛЬКА ШОКОЛАДНИХ ПРАВИЛ:

  • Температура шоколаду не повинна перевищувати 50°С. Якщо температура буде вищою за вказану
    (приміром, якщо розігріватимете на відкритому вогні), шоколад після вистигання вкриється білим борошнистим нальотом.
  • У розтоплений шоколад не мають потрапляти вода або пара, інакше шоколад загусне. Саме тому надто густий шоколад ніколи не розводять водою чи молоком, а тільки вершковим маслом.
  • Не всі види шоколаду добре плавляться. Шоколад із повітряними бульбашками взагалі не плавиться, а лишень розділяється на шоколадну крихту й незрозумілу рідину.
  • Білий шоколад ліпше плавити у невеликих кількостях, тому що він дуже швидко перегрівається й стає твердим і крупнистим.

 

Розтоплений шоколад вилити на рівну поверхню – наприклад, велику тацю. Розрівняти поверхню великим ножем чи лопаткою.

Поставити у холодильник на кілька хвилин, доки шоколад не затвердне, але не застигне до крихкості.

Ніж з прямим лезом чи ліпше металеву лопаточку або шпатель встановити під невеликим кутом до поверхні шоколаду й, легко натискаючи, „зрізати” стружку потрібної величини.

Чим меншим буде натискання, тим тоншими будуть завитки.

Коли сильно натискати, товщина буде надто великою й стружка не згортатиметься, а ламатиметься.

Перша стружка, отримана з нерівної поверхні, зазвичай „бракована”.

Якщо кут нахилу лопаточки буде невеликим, то шоколад нагадуватиме зборку. За умови великого нахилу шоколад згортатиметься у багатошарову трубочку.