Щоб не було раку, їжте насіння льону

Лляне насіння підвищує інтенсивність обміну речовин та нормалізує його при патологіях, збільшує поглинання кисню тканинами і сприяє виробленню енергії.

Сучасні дослідження підтверджують: насіння льону попереджує та ефективно допомагає лікувати хвороби серця, судин, шкіри, волосся, шлунково-кишкового тракту, ожиріння, діабет, інсульт, рак молочної залози, оздоровлює організм та нормалізує обмін речовин. Кожна лляна насінинка – це концентрат користі: білків, вітамінів, мінералів та біологічно активних речовин.

Чим корисне лляне насіння

Поліненасичені жирні кислоти лляного насіння є незамінними, тобто такими, які організм не може синтезувати самостійно, оскільки вони входять до складу оболонок всіх клітин тіла і від достатньої кількості цих кислот у нашому раціоні залежить здоров’я та тривалість життя кожної клітини, і, відповідно, всього організму. Лляне насіння підвищує інтенсивність обміну речовин та нормалізує його при патологіях, збільшує поглинання кисню тканинами і сприяє виробленню енергії.

Одна столова ложка лляного насіння містить близько 1,8 грама рослинних омега-3 жирних кислот. Харчові волокна (клітковина) льону мають унікальну здатність всмоктувати воду (в 4-6 разів більше її власного обсягу), зв’язувати та виводити шкідливі речовини і є живильним середовищем для корисної кишкової мікрофлори.

Лляне насіння при захворюваннях

Рак

Численні дослідження підтвердили, що лляне насіння захищає проти раку, особливо молочної та передміхурової залоз і товстої кишки, оскільки омега-3 жирні кислоти гальмують запальні процеси, утворення та розвиток пухлин.

Крім того, лігнани насіння впливають на пухлини, чутливі до гормонів. Лігнани блокують ферменти, що беруть участь в гормональному обміні речовин, пригнічують ріст і поширення ракових клітин.

Серцево-судинні захворювання

Омега-3 жирні кислоти (ЖК) нормалізують тиск, запобігають затвердінню артерій і майже на 75% попереджують відкладення холестерину та налипанню білих клітин крові до внутрішніх стінок артерій. Омега-3 ЖК підтримують природний ритм серця і корисні в лікуванні аритмій та серцевої недостатності.

Щоденне вживання лляного насіння нормалізує обмін холестерину. Так званий «поганий» холестерин підвищує ризик серцево-судинних захворювань, ожиріння, цукрового діабету та метаболічного синдрому.

Діабет

Щоденне споживання лляного насіння може покращити рівень цукру в крові у дорослих пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу. Клітковина перешкоджає швидкому всмоктуванню глюкози в тонкому кишечнику, захищає організм від різких перепадів рівня цукру в крові: цукор надходить повільно та рівномірно з їжі в кров.

Припливи

Дослідження жінок в менопаузі показало, що дві столові ложки лляного насіння в день, домішаних до каші, соку, йогурту, вдвічі скорочують частоту та інтенсивність припливів у жінок. Всього лише 40 грамів насіння в день можуть бути м’яким замінником гормональної терапії для поліпшення легких симптомів менопаузи, такі як припливи, дратівливість та нічна пітливість.

Чи всім корисне лляне насіння

Насіння у невеликих кількостях можна вживати майже всім, лише вагітним та жінкам, які годують грудьми бажано обмежити його вживання до 1 чайної ложки в день. Всім іншим – 2-5 чайних ложок.

Насіння, олія: що краще

Багато експертів вважають, що перевагу слід надавати саме насінню, а не олії з льону, оскільки в насінні міститься повний комплекс всіх біологічно цінних речовин.

Зберігати насіння слід в холодильнику, а мелене – у морозильній камері, оскільки олія, яка міститься в ньому, легко окислюється і з корисної перетворюється на шкідливу.П

Смузі

1 склянка 1% кефіру, 2 чайні ложки насіння льону, ½ чашки сезонних ягід (полуниця, малина, чорниця), 1/4 банана

Збити всі компоненти у блендері, вживати на сніданок. Курс – 1-3 місяці. Можна робити і розвантажувальні дні, але для цього кефіру потрібно взяти 1,5 л, а банан не додавати. При вживанні льону слід пити багато води, щоб не було закрепу.

Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я! Перш ніж застосовувати будь-які методи лікування, проконсультуйтеся з лікарем!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook