Кухня Поради

Що їсти не варто: найшкідливіші продукти харчування

Сьогодні всі навколо говорять про правильне харчування, але ще ніколи воно не було від людини так далеко, як зараз. Сучасні технології харчової промисловості роблять все, щоб посилити смакові якості продуктів та їх терміни зберігання, а ось про якість вже мало хто замислюється. Щоб дізнатись про найшкідливіші продукти – читайте далі.

05.02.2019 21:26

В результаті неправильного харчування множаться найтяжкі захворювання, тривалість життя коротшає. Не ставайте заручниками сучасної небезпечної «смакоти», задумайтеся, чим вона шкідлива, і вчасно зумійте зупинитися. Ви повинні знати, які самі шкідливі продукти харчування для людини потрібно обмежити у вживанні, щоб не нанести шкоди власному здоров’ю та здоров’ю своїх близьких.

Найбільш шкідливі продукти для людини

Лікарі та дієтологи вже давно попереджають людей про небезпеку з боку сучасної харчової промисловості. Сьогодні на багатьох сайтах можна побачити списки найшкідливіших продуктів харчування для людини, які не потрібно ігнорувати. Звичайно, цей список досить великий, і складати своє щоденне меню без цієї їжі просто нереально. Але хоча б обмежте ці продукти у своєму раціоні до найбільш можливого мінімуму.

 1. Чіпси містять жири і вуглеводи в дуже високих концентраціях, що сприяє ожирінню, канцерогени провокують розвиток ракових захворювань, а гідрогенізовані речовини збільшують швидкість утворення холестеринових бляшок в крові.
 2. Лимонади містять велику кількість шкідливих для організму речовин. По-перше, це фелатанін, який сприяє розвитку нервового напруження, депресій і паніки. По-друге, це гази і цукор, що виводять з ладу кислотно-лужну рівновагу в організмі. По-третє, це консерванти, які пригнічують ферменти, в результаті чого настає ожиріння. По-четверте, це величезна кількість харчових барвників, які, накопичуючись в клітинах, провокують синдром хронічної втоми і знижують імунітет.
 3. Фаст-фуд (Чебуреки, біляші, шаурма, картопля фрі, гамбургери та інші смаколики) готуються на олії з високим вмістом канцерогенів, які наносять удар по травній системі.
 4. М’ясні субпродукти (Сосиски, сардельки, ковбаси, пельмені) містять більше прихованих жирів (свинячі шкірки, сало, нутряний жир), ароматизаторів та барвників, ніж м’яса. Крім того, це – джерело токсичних і шкідливих фенольних сполук.
 5. Копченості шкідливі через високий вміст все тих же горезвісних і небезпечних для життя канцерогенів.
 6. Маргарин – один з найбільш шкідливих видів жирів (трансгенний): він порушує обмін речовин і кислотно-лужний баланс, додає зайву вагу і підвищує шлункову кислотність. Відповідно, до шкідливих продуктів харчування відноситься все, що містить велику кількість маргарину: торти, слойки, тістечка.
 7. Консерви містять велику кількість різних канцерогенів, які вбивають всі вітаміни в їх складі. Крім цього, в деякі сучасні консерви найчастіше додають ГМО, шкода яких відома всім.
 8. Кава, багата кофеїном, виснажує нервову систему, підвищує шлункову кислотність і у великих кількостях призводить зрештою спочатку – до гастриту, а потім, якщо вчасно не схаменутися, і до виразкової хвороби.
 9. Енергетичні напої – просто пекельна суміш кофеїну в ударних дозах, цукру, барвників, хімії і газів.
 10. Йогурти теж потрапляють в ТОП найшкідливіших продуктів для людини, тому що по-справжньому живі бактерії можуть жити в молочному продукті тільки два дні. А в магазинних йогуртах ви знайдете тільки стабілізатори, загусники, антиокислювачі та ароматизатори.
 11. Всі люблять морозиво, але воно теж містить величезну кількість різних ароматизаторів і загусників, які негативно позначаються на обміні речовин. Навіть домашнє морозиво шкідливе для здоров’я, оскільки містить багато жиру і цукру.

Цей список включає в себе продукти харчування, шкідливі для роботи організму в цілому. Великий вміст в них синтетичних і токсичних речовин комплексно впливає практично на всі системи органів, порушуючи їх діяльність, а значить – завдаючи непоправної шкоди здоров’ю в цілому. Однак є ряд продуктів, що завдають конкретну шкоду і конкретному органу.

Найшкідливіші продукти для печінки

Печінка – один з найважливіших органів нашого організму, який необхідно оберігати всіма можливими способами. Можна виділити найшкідливіші продукти харчування для печінки, зменшити їх добове споживання і тим самим нормалізувати роботу печінки.

Напої, шкідливі для печінки

 1. Спиртні напої (виняток становлять темне пиво і сухе червоне вино).
 2. Міцно заварений чорний чай.
 3. Какао.
 4. Міцна кава без молока.
 5. Газовані напої.

Рослинна їжа, протипоказана для печінки

 1. Кислі ягоди.
 2. Ківі.
 3. Редис, редька.
 4. Часник.
 5. Щавель, шпинат.
 6. Черемша.
 7. Кінза.
 8. Бобові.
 9. Гриби.

Шкідлива для печінки м’ясна їжа

 1. Жирні сорти м’яса і риби.
 2. Сало.

І інші продукти харчування, шкідливі для печінки

 1. Гострі спеції.
 2. Гострі приправи: оцет, гірчиця, хрін.
 3. Копченості.
 4. Соління.
 5. Свіжий хліб, оладки, млинці.
 6. Смажені, зварені круто яйця.
 7. Солодощі.
 8. Майонез.
 9. Фаст-фуд.
 10. Шоколад.

Якщо знизити працездатність печінки неправильним харчуванням, відновити її роботу надалі буде практично неможливо. Тому набагато легше знати цей небезпечний список і вчасно вберегти важливий орган від захворювань.

Найшкідливіші продукти для фігури

І ще один дуже важливий список, який потрібно знати кожній жінці, що піклується про свою фігуру. Це найшкідливіші продукти харчування для фігури, які сприяють ожирінню і набору зайвих кілограмів. Упустивши їх з поля свого зору, ви ризикуєте стати пишечкою, сидячи навіть на самих жорстоких дієтах. Тому вивчайте і запам’ятовуйте.

 1. Солодощі: цукерки, шоколад, тістечка, морозиво, торти.
 2. Борошняне: хліб, печиво, пиріжки.
 3. Смажена їжа.
 4. Червоне м’ясо.
 5. М’ясні субпродукти.
 6. Алкоголь.
 7. Кава.
 8. Газовані напої.
 9. Майонези і кетчупи.
 10. Чіпси і сухарики.
 11. Фаст-фуд.
 12. Консерви.

Лікарі та дієтологи ще довго будуть сперечатися, які самі шкідливі продукти харчування для організму людини включати в ці ТОПи. Абсолютно виключити їх зі свого раціону практично неможливо, бо списки вражають своїми масштабами. Проте в ваших силах хоча б обмежити дози вживання цих продуктів, щоб шкода для вашого здоров’я була мінімальною.