Що радить китайська медицина на щодень?

У більшості хвороб винна не природа, а сама людина, - казали давні китайські лікарі. Як маємо діяти щодня, щоб не нашкодити самі собі після 30 років? Ось основні правила

Згідно канонам традиційної східної медицини, організм людини є невід’ємною частиною космосу, це складна саморегулююча система, що перебуває у динамічній рівновазі з навколишнім світом.

Великі китайські медики у першу чергу були мудрецями. Людський організм вони уявляли як модель Всесвіту, і процеси, що в ньому відбуваються, тлумачилися ними так само, як природні матерії  у  навколишньому світі.

Функціонування організму забезпечує енергія, що поступає ззовні. Її можна представити у вигляді потоку матеріальних часток, що несуть заряди. В  організмі, так само як у природі, усі органи і фізіологічні системи тісно  взаємодіють один з одним, між ними йде постійний енергетичний обмін.

З точки зору китайської медицини, наш організм – зовсім не сукупність тканин та рідин з телефонними кабелями нервових волокон, що  їх пронизують, а складна система саморегуляції. У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина.

На даний час велика увага приділяється медикаментозній терапії. Вона створює ілюзію швидкого, простого та ефективного лікування. Проте вона усуває симптоми або діє на механізми розвитку патологічного процесу, але дуже рідко – на дійсну причину. Навіть після радикального хірургічного лікування, усунувши вогнище захворювання, можна чекати ускладнень, рецидивів або метастазів.

«Коли почалася війна, пізно гострити мечі», – говорить китайське прислів’я. Після виникнення хвороби дуже важко усунути його справжню причину, тому велике значення у лікуванні китайцями приділяється правильному способу життя  й  запобіганню захворюванням. Щоб стати здоровим, потрібно докласти зусиль. Кожна людина, вибираючи той  або  інший спосіб життя, харчування, рухової активності, психічної налаштованості, сама визначає термін свого життя  й стан здоров’я.

Ще одне давнє китайське прислів’я говорить: «До 30 років людина обманює хворобу, а після 30 – та обманює її».

Що радить пам’ятати китайська медицина в нашому повсякденному житті, щоб не дати хворобі обдурити себе після 30 років? Ось кілька простих правил:

• Не забувайте завжди щиро посміхатися  та  наповнювати серце любов’ю. Це – профілактика усіх  хвороб.

• Говоріть  менше, ретельно вибирайте,  що говорити, коли  і  як  це сказати. Слово, вимовлене доречно, – найкоштовніше.

• Менше турбуйтеся і більше дійте.

• Розвивайте силу розуму. У багатьох східних мовах, у тому числі  й в китайській, поняття “розум” і “серце” виражаються одним словом. Розвинути силу і концентрацію допоможе медитація.

• Керуйте  своїм статевим потягом і не дозволяйте йому керувати вами.

• Поважайте голову і тримаєте ноги у теплі.  Якщо дуже багато енергії  йде в голову, може підвищитися кров’яний тиск. Відводячи енергію до стоп, Ви можете знизити тиск, а стежачи за тим, щоб ноги були теплими, – запобігти серцевому нападу.

• Не переїдайте, щоб Вам не доводилося після трапези дуже довго сидіти або лежати.

• Дотримуйтеся помірності. Гнів, сум, жаль і меланхолія шкідливі, як і сильна радість або задоволення. Страждати  та  хвилюватися шкідливо.

• Влітку та восени  рано лягайте спати і рано вставайте; взимку лягайте рано і вставайте пізно; навесні лягайте спати, поки ясно, і вставайте рано.

Великий Гьоте говорив: «Чого людина не розуміє, тим вона не володіє». Отже, щоб стати здоровим, треба зрозуміти, на яких принципах будується повноцінне здоров’я. І у цьому нам вже тисячоліттями допомагає народна китайська медицина.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook