Кухня Поради

Секрети приготування ідеальної кави

Кава – вишуканий напій, який люблять майже всі, але правильно готувати вміє не кожен. Отож беріть у праву руку каву, у ліву турку і нумо чаклувати. Приготувати смачну каву досить просто, якщо знати тонкощі технології.

17.09.2018 11:34

ВОДА. Її якість для кави особливо важлива. Найкраще використовувати бутильовану або фільтровану воду – вона м’яка, тож повною мірою розкриє смак та аромат напою. Насипавши каву у турку, залийте її холодною водою, але не по вінця, бо збіжить.

ЗЕРНА. Найсмачніша кава – свіжозмелена, тому найкраще купувати її у зернах і молоти потрібну кількість безпосередньо перед приготуванням.

ЦУКОР І СІЛЬ. До кави треба обов’язково додавати дрібку цукру і кілька кристаликів солі – вони зроблять смак напою м’якшим.

Якщо хочете приготувати каву з ароматом карамелі, треба насипати трохи цукру на дно гарячої турки, щоб злегка розплавився, але не підгорів. Відтак насипати каву і налити води.

А також у турку можна додавати прянощі: мелений імбир, корицю і навіть червоний перець на кінчику ножа. Такі добавки нададуть напою неповторний смак і яскравий аромат.

НІЯКОГО КИПІННЯ. Турку з водою, кавою і прянощами треба ставити на невеликий вогонь. Краще нікуди не відходити, інакше доведеться мити плиту! Треба стежити за утворенням піни і в жодному разі не доводити напій до кипіння – це зіпсує його смак.

ОДИН, ДВА, ТРИ. Щойно над туркою підніметься кавова шапочка, її треба прийняти з вогню, щоб шапка осіла, а відтак знову поставити на вогонь. Повторити цю процедуру тричі. Таким чином смак кави стає насиченішим.

ТЕРПІННЯ. Не пийте каву відразу після приготування. Нехай кілька хвилин настоїться у турці.

ТЕПЛІ ГОРНЯТА. Важливо прогріти чашки перед тим, як налити в них ароматний напій. Налийте у них окріп, залишіть на кілька секунд і вилийте. Тепер можна налити кави.