Сад прикрасить “хвойний коктейль”

У хвойному садку не садіть квіти, а краще запасіться галькою, декоративною корою, каменями-валунами і керамічними фігурами.

Хвойні рослини – прикраса будь-якого саду. А ще вони відіграють дуже важливу роль – відповідають за привабливість саду протягом усього року, навіть взимку. Це основа основ озеленення, скелет саду. Коли відходить розкішне цвітіння, рослини скидають листя і переходять у стан спокою, сад прикрашають саме хвойники. Якщо восени і взимку ваш сад здається порожнім і неживим, вам варто посадити більше вічнозелених рослин.

* Для створення гірського пейзажу знадобиться кілька гірських сосен різної висоти, які можна доповнити спіреєю, ерікою, веронікою, а ґрунт вкрити білою галькою. Ще одна ідея – посадити групу ялівців і туй на певній відстані одна від одної і доповнити композицію великими валунами.

* Для створення композиції «Хвойний ліс» високі хвойники різних видів посадити «острівцем» біля межі ділянки, біля паркану, замульчувати сірою галькою.

* Для створення хвойного садка потрібно посадити якомога більше різних хвойників різних видів, форм, висоти, з різними відтінками хвої. Поєднувати рослини потрібно за загальними законами для садових композицій. Доповнити хвойний садок найкраще керамічними фігурками, камінням, замульчувати декоративною корою. А от квітами такі садки зазвичай не прикрашають. Однак можна посадити невеликими групами весняні цибулинні квіти, щоб оживити садок навесні. У хвойному садку можна прокласти сухий струмок із гравію і прикрасити його маленьким декоративним містком.

* Якщо ділянка розташована на схилі, її можна перетворити на гігантську альпійську гірку. Для цього зверху вниз покласти садову доріжку, поєднуючи будь-які два об’єкти – будинок, альтанку, майданчик для відпочинку або затишну лавку. Можна спорудити сходи зі шматків природного каменю. По обидва боки в довільному порядку розкласти камені, групуючи більші і менші. Далі між камінням висадити різноманітні хвойники, розміщуючи їх таким чином, щоб високорослі не затуляли малюків.

* Мальовничий живопліт із туї допоможе поділити ділянку на окремі зони.

* З мініатюрних хвойників можна зробити бордюр біля садової доріжки, що веде від дому до альтанки або майданчика для відпочинку.

* Хвойні рослини добре уживаються з хостами, гейзерами, спіреєю, кизильником, злаками, барбарисом. Створюючи композиції, головне – врахувати динаміку зростання.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook