Город Садиба

Приручіть їжака – позбудетеся слимака

Починаючи з весни, виставляйте по всьому садку блюдця з молоком, і їжаки стануть вашими постійними відвідувачами.

Слимаки мають погану звичку нападати на все, що трапляється їм на шляху: огірки, дині, полуниці. Значних збитків вони завдають у роки з вологими літом та осінню, виїдаючи в листках та ягодах великі отвори, а іноді й знищують їх повністю. Харчуються слизняки ввечері, вночі чи рано-вранці. Особливо багато їх на рослинах після 23 години. Вдень шкідники ховаються під грудочками ґрунту, рослинними залишками.

Якщо до вашого саду-городу іноді забігають їжаки, подружіться з ними, і вони допоможуть вам. Починаючи з весни, виставляйте по всьому садку блюдця з молоком, і їжаки стануть вашими постійними відвідувачами. Особливо спекотної днини можна ставити навіть воду, і не тільки на ніч. У сутінках, прибігши в садок і поласувавши молочком, їжаки попрямують по здобич. І мало який слизняк сховається від пильних очей і тонкого нюху цієї тваринки.

Можна, певна річ, і ловити слизняків. Для цього потрібно розкласти на ділянці маленькі дощечки, зволожені шматочки руберойду, ганчірки тощо. Під цими прикриттями слизняки ховаються від денної спеки. Зібраних шкідників згодовують домашній птиці або знищують.