Поїхати-побачити: 7 найкрасивіших місць Полтавської області

Полтавщина може порадувати прекрасними природними зонами відпочинку. Тим паче, що зараз дистанціюватися від усіх не завадить.

Курорти Миргорода

Якщо ви потрапите до містечка Миргород на Полтавщині, то, швидше за все, весь день у вас займе прогулянка. Тут діє аж сім курортів із парковими зонами та набережними річки Псел.

Одноденна прогулянка територією курорту — чудова ідея для родинного відпочинку.

Не забудьте заїхати й подивитися на так звану “Гоголівську калюжу” — невеликий ставок, розташований у самому центрі Миргорода. Свою назву він отримав завдяки повісті Миколи Гоголя.

Гоголівська калюжа

Родовий маєток козацького роду Муравйових-Апостолів
(Миргородський район)

Родовий маєток козацького роду Муравйових-Апостолів

У селі Хомутець на Миргородщині є місце, де колись таємно збиралися декабристи. Це — палац, побудований Дмитром Апостолом. Крім історичної цінності, тут іще й гарна природа. За радянських часів у будинку розміщувався ветеринарний технікум, але наразі будівля перебуває в занедбаному стані. Хоча ліпнина із родинними гербами збереглася. На території росте дуб-трійця, висаджений Муравйовим-Апостолом на честь своїх синів.

Якщо ви любите незвичайний відпочинок із пригодами, відвідувати таємничі місця, не заїжджені туристами, то цей випадок — саме для вас. По-перше, ви точно матимете купу інстраграмних фото. По-друге, відчуєте себе якщо не паном чи панянкою із XVIII сторіччя, то принаймні утаємниченою особою руху декабристів в Україні.

Кочубеївські дуби (селище Диканька)

Кочубеївські дуби

Ще один колишній маєток на Полтавщині, який не зберігся до наших днів. Проте у вас є можливість прогулятися парком та подивитися на Кочубеївські дуби — вікові дерева, які збереглися від діброви, що оточувала будинок. Хто їх посадив, невідомо. Територія парку — надзвичайно красива, особливо в літній період року. Микола Гоголь дуже любив ці місця і бував у маєтку Кочубеїв.

На жаль, будівля не збереглася, проте встояли чотири останні дуби, вік яких 600—800 років. Діаметр стовбурів 1,5—1,8 м, висота — 20—22 м.

Якщо ви вже приїхали в Диканьку, обов’язково подивіться на Тріумфальну арку. Це — одна з пам’яток ансамблю садиби Кочубеїв.

Тріумфальна арка

Піраміда-усипальниця

Піраміда Закревських

Дві з трьох європейських пірамід знаходяться на Полтавщині. Одна — в с. Березова Рудка Пирятинського району, друга — в с. Комендантівка Кобеляцького району. Ще одна піраміда в Європі розташована в Римі. Ці дві точно ближче до нас і не менш цікаві. Місцеві жителі вважають, що ці споруди наділені цілющою силою духовного відновлення.

Піраміда-усипальниця Закревськихрозташована у с. Березова Рудка. Гнат Закревський перебував на службі імператора Олександра ІІІ, був дипломатом і членом масонської ложі. Під час своєї поїздки в Єгипет він зацікавився культурою цієї країни та історією пірамід. Повернувшись в Україну, він будує піраміду-усипальницю над родинним склепом та прикрашає вхід кам’яним православним хрестом і статуєю богині Ісіди.

Гора Пивиха (селище Градизьк, Глобинський район)

Гора Пивиха

Це — одне із найкрасивіших місць на Полтавщині. Найвища точка Лівобережної України. Висота — майже 170 метрів. Знаходиться в селищі Градизьк Глобинського району на березі Кременчуцького водосховища. Це — досить популярне туристичне місце, тому навряд чи вийде усамітнитися у вихідні. Проте відвідати гору точно варто. Пейзаж відкривається неймовірний. Тим паче, що це місце занесено до списку “7 чудес України”. Археологи до сих пір знаходять тут залишки тварин льодовикового періоду.

Приїхати сюди на день та влаштувати пікнік та прогулянку — прекрасна ідея. Краєвид нагадує морські пейзажі, а близькість до води робить повітря прохолодим та свіжим.

Блакитні озера (с. Собківка, Новосанжарський район)

блакитні озера полтавщини

Як і гора Пивиха, Блакитні озера — одне із часто відвідуваних місць у області. Природа приваблює туристів та відпочивальників. Озера розкинулися на місці піщаних кар’єрів. Причина блакитного забарвлення води достеменно невідома. Також особливістю пляжів є білосніжний пісок і близькість хвойного лісу. Деякі кущі та дерева ростуть прямо із води. Це місце полтавчани називають українськими Мальдівами.

Більське городище (с. Більськ, Котелевський район)

більське городище

Якщо ви бажаєте відчути дух давнини, вам варто поїхати на Більське городище. Це — городище скіфського часу (VIII-початок III століть до н.е), розташоване на височині в межиріччі річки Ворскла та річки Суха Грунь. Городище складається із трьох укріплених поселень та розташоване на площі 4400 га. Довжина валів становить 33 833 метрів. Тут постійно ведуться археологічні розкопки, адже територія величезна та до кінця не розвідана. Для порівняння, площа Вавилону — 900 га. Є тут іще й Більське джерело та Дуб Сковороди, який, за легендою, мандрівний філософ посадив власноруч.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook