По допомогу – до святого: кому молитися у складних ситуаціях

Коли допомогти нікому – моліться. Молитва має дивовижну силу!

Дуже часто у критичних ситуаціях навіть у не надто набожних людей виникає бажання помолитися. Моліться! Щира молитва і віра здатна творити дива! 

Від раптової смерті рятують:

Харлампій, смч. (23 лютого). Святитель сам просив у Господа, щоб там, де будуть його мощі, не було моровиці, та щоб усі, хто молиться до нього, діставали спасіння.

Варвара, вмц. (17 грудня). Вона перед смертю молила Господа, щоб рятувати тих, хто молитиметься до неї про спасіння від наглої смерті без покаяння та хворих на тяжкі хвороби, і отримала цю благодать.

Хто вирушає у подорож, нехай молиться на благословення, і благословлять його:

Божа Матір «ОДИГІТРІЯ»;

Микола Чудотворець, святитель Мир Лікийських (19 грудня та 22 травня), надійний наш проводир у всіх подорожах, спасіння в небезпеці, віднайденні дороги, коли заблукаємо.

Йосиф Обручник. Коли йому з Пресвятою Дівою Марією та Божим дитям довелося втікати в Єгипет, рятуючись від Ірода, Господь захищав їх на небезпечному шляху.

Пом’якшення жорстоких сердець дарує:

Божа Матір своєю іконою «ПОМ’ЯКШЕННЯ ЖОРСТОКИХ СЕРДЕЦЬ» («СЕМИСТРІЛЬНА», 26 серпня);

Борис та Гліб, благовірні князі, мчч., у хрещенні Роман та Давид (15 травня і 6 серпня).

У приборканні гніву начальників та гніву будь-якої людини допомагають:

Давид піснями спиняв лють царя Саула, коли на нього находив злий дух. З давніх-давен святі отці переконалися, що псалми царя Давида гасять пристрасті в людині. У тяжку хвилину з вірою молімося: «Пом’яни, Господи, царя Давида і всю лагідність його» та читаймо молитву «Богородице Діво, радуйся».

Якщо нападуть собаки, рятують нас молитви «Нехай воскресне Бог» та «Богородице Діво, радуйся».

Тим, хто йде у ліс, допоможе Соломон, цар.

Коли напали злодії, рятує Йосиф Обручник. Він сам перетерпів напад злодіїв під час втечі в Єгипет з Дівою Богородицею та Божественним Немовлям.

Під час голоду та коли псуються плоди земні допомагають:

Харлампій, смч. (23 лютого). Перед смертю він молився Богові, щоб через нього надавалася допомога тим, хто бідує від голоду, або в кого гинуть плоди земні;

Спиридон Тримифунтський, чудотворець свят. (25 грудня). Під час голоду святий врятував бідняка, перетворивши жабу на золото;

Ілля, пророк (2 серпня). Коли Ілля під час страшного голоду прийшов до Сарепти Сидонської, він побачив одну вдову й попросив у неї води та хліба. Жінка відповіла, що в неї є тільки жменька борошна у діжці і трохи масла, коли вона спече з того щось, тоді вони з сином загинуть від голоду. Ілля сказав, щоб вона дала спечене йому, тоді борошна й масла в неї не зменшиться за увесь час голоду. Вдова повірила йому, зробила, як він сказав, – і справді, поки був голод, борошна й масла у жінки було вдосталь.

Щоб запобігти пожежі від вогню чи блискавки, рятують:

Божа Матір іконою «НЕОПАЛИМА КУПИНА» (17 вересня). Пречиста Діва, наче росою, гасить молитвою пожежу та відводить від нас удари блискавки й грому;

Микита Новгородський, свят. (13 лютого). Святитель однією молитвою врятував Новгород від страшної пожежі;

Агафія, мц. (18 лютого). Коли юну мученицю поклали на розпечені гострі черепки, посипані палючим вугіллям, стався землетрус, який знищив мучителів і припинив страждання святої. Через рік після смерті святої Агафії стався страшний землетрус та виверження вулкану загрожувало загибеллю місту Катамі. Та вогняна ріка розплавленого каміння зупинилася перед одягом святої мучениці, що його тримали побожні жителі міста перед потоком лави. Таким знаменням Господь явив заступництво святої під час небезпеки пожежі.

Від кривдника захищає:

Іван Воїн, мч. (12 серпня). Його послав імператор Юліан переслідувати та вбивати християн, але святий навпаки попереджав християн про небезпеку, звільняв поневолених, надавав усіляку допомогу вірним праведникам, за що був посаджений у в’язницю, а коли вийшов звідти, усе своє життя присвятив служінню ближнім, прославившись справедливістю у захисті невинних від кривдників.

За збереження обітниць та угод моліться Полієвкту, мч. (22 січня).

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook