Щоб швидко вилікувати застуду, не пийте молоко та аспірин!

Традиційні засоби лікування застуди можуть не тільки не допомогти, а й навіть нашкодити. Наприклад, не варто вживати аспірин і молоко. І ось чому...

Причиною застуди є вірус – і відомо таких вірусів більше ніж 200. Звичайне охолодження тіла ще не призводить до захворювання, а тільки підвищує чутливість організму до вірусної інфекції. Якось по-особливому на схильність до простудних захворювань не впливають ані загальний стан здоров’я, ані специфіка харчування, хоча лікарі не заперечують зв’язку застуди з функцією імунної системи. Так, приміром, підсилюють ризик зараження перевтома чи депресивний стан.

Застуда передається повітряно-крапельним шляхом, але найчастіше причиною інфекції є слизисті виділення, що „подорожують” на наших руках.

Оскільки виникнення застуди зумовлюють різні віруси, а імунітет до них є величиною непостійною і з часом знижується, більшість людей продовжує застуджуватися протягом усього життя. Через це дотепер проти застуди так і не створили якихось ефективних вакцин. Не забезпечує очікуваної захисної дії й вітамін С. Ні запобігти застуді, ні вилікувати її не можуть навіть значні дози цього вітаміну, однак він, як з’ясувалося під час кількох досліджень, значно полегшує симптоми і прискорює процес одужання. Окрім того, захворювання можна уникнути, якщо завчасно ввести інтерферон у ніс і верхні дихальні шляхи.

Якщо з’явилися перші ознаки застуди – лихоманка, головний біль, нежить, кашель, підвищена температура – треба вживати заходів, аби не дати їй навіть найменшого шансу вибити нас із колії. Насамперед варто випити пів склянки води, до якої додати п’ять крапель йоду. Потім, якщо ви прийшли додому з мокрими ногами, натріть їх горілкою і надягніть сухі шкарпетки. Випийте дві-три чашки дуже гарячого чаю з імбиром і медом. Якщо імбиру немає, то випийте як чай щось потогінне, наприклад, настій липового цвіту, бузини, малини тощо. Потім добре закутайтеся і постарайтеся заснути.

Лікування застуди – справа і проста, і складна водночас. Вірусної інфекції не можна позбутися миттєво, однак прискорити процес одужання цілком у ваших силах. Головне завдання під час застуди – допомогти імунній системі впоратися з хворобою, для чого потрібно дати організму більше відпочинку.

Крім того, бажано вживати якнайбільше теплого питва, що допомагає вимивати віруси з організму й поліпшує функціонування лейкоцитів. Найкраще пити розведений фруктовий сік, відвари чи настої лікарських трав і курячий бульйон. Найпоширенішими ліками у разі застуди завжди вважали гарячий чай з лимоном та медом. Гарячий чай розріджує виділення, а в лимоні й меді, та і в самому чаєві, містяться ще й антиоксиданти, протизапальні речовини, що загоюють слизову. Щоб посилити цілющі властивості гарячого чаю, можна замість лимона додати до нього червоний перець, який зменшує біль у горлі й має протизапальну дію. Необхідно також припинити вживання молока й молочних продуктів. Молоко – продукт, що дає організму найбільшу кількість слизу.

Фармацевтичний ринок пропонує нині велику кількість різноманітних ліків, які, втім, лише маскують симптоми хвороби. Вони доступні, однак застосовувати їх варто з обережністю. Аспірин може навіть посилити поширення вірусу по організму, тому як альтернатива – ацетомінофен (тайленол) чи ібупрофен (едвіл). Боротьба з застудними вірусами збільшує також потребу у вітамінах В-комплексу. Ви повинні приймати від 50 до 100 мг вітамінів В-комплексу на день, поки симптоми застуди не зникнуть.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook