Очі сверблять, а з носа тече? Як алергікам “пережити” початок літа

Головне правило – протягом року треба зміцнювати імунітет. Щонайперше алергією хворіють ті, хто має ослаблений організм.

Сльози, червоні очі, свербіння повік, напади чхання, «потоп» із носа… Наприкінці весни – на початку літа, коли літає тополиний пух, алергікам хоч на вулицю не виходь. Як допомогти своєму організму – у розмові з  біоенергетиком та травознаєм Лідією САС.

– Чому організм так гостро реагує на тополиний пух?

– Алергія на тополиний пух є однією з форм алергії на пилок, тобто поліноз. Не завжди просто відрізнити поліноз від простудного захворювання, а алергію на пилок тополі від алергії на пилок іншої рослини. Якщо у вас почалися рясні виділення з носа, сверблять і сльозяться очі, дере в горлі, перше, що треба зробити, – звернутися до спеціаліста. Він проведе обстеження і призначить відповідне лікування. Якщо не вживати жодних заходів, можуть з’явитися ускладнення і навіть розвинутися бронхіальна астма.

– Чи варто, крім медичних препаратів, використовувати при лікуванні алергії на тополиний пух народну медицину?

– При алергічному риніті доволі ефективно діють інгаляції на основі завареної м’яти, ромашки, липи і материнки, у відвар яких додано настоянку евкаліпта. Цим паром треба дихати, накрившись рушником, поки відвар не охолоне. Можна зробити інгаляцію з однієї м’яти.

Дорослим і дітям можу порадити промивання носа настоєм м’яти перцевої. Є ще один старовинний засіб народної медицини, що допомагає при полінозі: теплу кашку свіжозавареної ромашки прикладати до носа. Така припарка дуже ефективна.

Помічний при полінозі і трав’яний збір, який потрібно пропити курсом три тижні. Але розпочинати лікування треба ще навесні, перед сезоном цвітіння тополі. Для збору потрібно по 2 ст. ложки квіток калини, череди, шавлії, 1 ст. ложку кореневища пирію, 1 ч. ложка кореня солодки. Великі трави розмолоти, усе перемішати. 1 ст. ложку збору засипати в термос, залити 250 г окропу, настояти 8 год і процідити. Для лікування цей настій приймати чотири рази на день до їди. Через три тижні замість збору починати пити малиновий настій. Для цього 50 г коренів малини залити 0,5 л холодної води і і кип’ятити 40 хв на маленькому вогні. Настій приймати по 2 ст. ложки тричі на добу.

– Яких заходів профілактики варто дотримуватися алергікам, аби полегшити перебіг хвороби?

– У суху і вітряну погоду не відкривати вікна та двері. Провітрювати приміщення тільки після дощу. Приймати душ двічі на день. Після повернення з вулиці обов’язково вимити волосся. Щодня промивати ніс, очі настоєм аптечної ромашки і полоскати горло фізіологічним розчином (1/3 ч. ложки кухонної солі на 1 скл. теплої кип’яченої води). Не сушити речі після прання на вулиці – на них осідає пилок і пух. Щодня проводити вологе прибирання. Головне правило – протягом року треба зміцнювати імунітет. Щонайперше алергією хворіють ті, хто має ослаблений організм.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook