Як мед, лимон та часник впливають на організм

Про користь цього засобу досі сперечаються. Ось в яких випадках він може бути ефективним, а де його дія та ефективність переоцінена.

Хтось мудрий сказав, що по ліки не треба йти до аптеки, бо вони ростуть у нас під ногами. Наші предки знали, як за допомогою усіляких зіллячок-травичок допомогти всьому тілу.

Стимулювати наш організм здатна суміш меду, лимонів та часнику. Потрібно взяти 0,5 л меду, 5 лимонів (без шкірки) та 5 головок часнику. Лимони і часник перемолоти на м’ясорубці, вимішати з медом, викласти в літрову банку й поставити в холодильник на сім діб. Заживати лікувальну суміш треба по 2 ч. ложки на день за 2 год до їди. Робити це бажано вранці, але якщо дуже поспішаєте на роботу, можна і ввечері – спатимете як немовля!

Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику для зниження ризику серцево-судинних захворювань, а також – його протипухлинну та антимікробну дію. Дослідження алліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, оцінити чи справді часник допомогає «зберегти красу та молодість тіла», тобто вплинути на довголіття, не можна. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження.

Корисні властивості застосування меду вивчають тривалий час. Однак, наразі немає доведеної ефективності меду при жодній хворобі чи стані. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.

Лимон не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Хоча, лимон часто використовують для лікування застуди, дефіциту вітаміну С, для догляду за шкірою, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування. Є дослідження про потенційно корисний вплив лимону на артеріальний тиск, покращення слуху, лікування каменів в нирках, застуди та грипу. Проте, необхідно більше досліджень, щоб говорити про ефективність лимону як лікувального засобу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook