Маринований часник

Після маринування білосніжні зубчики втратять свій сильний «часниковий дух». Страву можна подавати в будь-який час дня, не побоюючись появи провокуючого запаху.

Взимку так приємно дістати з баночки смачний хрусткий часник. Після маринування білосніжні зубчики втратять свій сильний «часниковий дух». Страву можна подавати в будь-який час дня, не побоюючись появи провокуючого запаху. В маринованому часнику проявляється пряний гострий перцевий присмак і легка кислинка. Як правило, зубчики подають цілком, пропонуючи їх до смаженого м’яса і картоплі, запеченої риби.

Маринований часник

Інгредієнти:
часник – 500 г;
перець гіркий – 2 штуки;
перець запашний горошок – 1 чайна ложка;
листя чорної смородини – 4 штуки;
вода – 500 мл;
сіль – 1 столова ложка;
цукор – 2 столові ложки;
оцет 9% — 50-70 мл.


Маринують молодий часник із зубчиками середнього розміру. Довжина стручків пекучого перцю повинна бути такою, щоб перець повністю вмістився в банку.

Головки часнику розбирають на зубчики, знімають піну. Прибирають мляві і засохлі зубчики. Часник миють, зрізують потовщення.

Стерилізують банки і кришки. Оптимальний обсяг банок – 300-350 мл. Зараз з’явилося багато варіантів фігурного скляного посуду для консервації, тому можна легко знайти відповідні банки. У підготовлені ємності кладуть вимиті листя чорної смородини, кульки запашного горошку.

У кожну банку кладуть по стручку червоного гіркого перцю, встановивши його вертикально. Потім банку заповнюють зубчиками часнику.

Якщо маринований часник стерилізувати, то він стане м’яким, втратить свої привабливі хрусткі властивості. Щадна термічна обробка – потрійна заливка часнику киплячою рідиною. Перший раз часник заливають окропом і залишають на 15 хвилин, накривши банки стерилізованими кришками.

Потім охололу воду зливають, заповнюють банки новою порцією окропу, витримують 10 хвилин. В цей час приступають до приготування маринаду.

У каструлю з водою кладуть зазначену норму солі і цукру, маринад кип’ятять 3 хвилини. Вогонь вимикають, в каструлю наливають оцет. Його кількість залежить від розміру зубчиків часнику. Якщо вони дрібні, то вистачає 50 мл, а для великого часнику пропорції оцту доведеться збільшити до 70 мл. Як тільки оцет опинився в каструлі, відразу ж розливають маринад по банках.

Кришки щільно загвинчують, банки ставлять дном вгору. Маринований часник утеплюють товстим банним рушником, звернувши його в три шари. На наступний день банки повертають у звичне положення, відносять в комору або в підвал. Часнику потрібно дати, як мінімум, три тижні, щоб він промаринувався повністю. Тільки до цього часу проявиться його справжній пряний смак.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook