Компот із сухофруктів

Смак цього напою - неперевершений, а цілющі властивості зробили такий компот одним із найпопулярніших напоїв.

Компот з сухофруктів

Спосіб приготування такого компоту досить простий, для цього Вам буде потрібна суміш сухофруктів, яку можна купити в будь-якому магазині або самостійно приготувати заздалегідь. При бажанні можна використовувати лише сушені яблука і груші, однак компот буде містити не так багато корисних вітамінів.

Компот варитися за наступною технологією:
На 3-4 л води беремо 400 грам сухофруктів в рівному співвідношенні і 2 склянки цукру, при бажанні можна додати дрібку лимонно кислоти. В першу чергу в киплячу воду кладемо цукровий пісок, а після його повного розчинення засипаємо сухофрукти (попередньо зменшивши вогонь, що б уникнути кипіння).
Перед тим, як варити компот з сухофруктів, сушені фрукти потрібно перебрати. Очистивши суміш від сміття, великі шматки можна порізати на більш дрібні, всі компоненти слід промити не менше 3 разів в холодній воді. В ході масової заготовки магазинну суміш напевно не раз обробляли всілякими хімікаліями, тому під час промивання, кожен фруктик при можливості краще трохи пом’яти. Для кращого очищення плоди необхідно замочити в холодній воді на 1-1,5 години.

Під час приготування компоту, фрукти повинні додаватися в особливому порядку:
Яблука з грушами варяться довше всіх 10-15 хвилин, тому вони закладаються першими.Потім кладемо курагу, урюк і чорнослив. Ізюм вариться не більше 5 хвилин, тому він відправляється в останню чергу.

Компот варимо, не доводячи до кипіння, на середньому вогні (при кипінні багато вітамінів, що містяться в сухофруктах будуть втрачені), потім вогонь зменшується майже до мінімального і варимо ще 30 хвилин. Але і після цього компот ще не готовий – дайте йому настоятися ще 40 хвилин і тоді він максимально візьме на себе всі смакові та вітамінні властивості ягід. У результаті наш компот повинен вийти прозорим з насиченим відтінком, в міру солодким і з ледь помітною кислинкою.

Для того що б надати компоту незвичайний, пікантний смак у нього можна додати цедру лимона, фруктові соки, цедру апельсина, корицю, гвоздику, плоди шипшини, причому приправи, як і лимонна кислота, додають в останню чергу, після фруктів.
Найсмачнішим вважається компот, через день після приготування.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook