Дім Садиба

Комарі бояться гвоздики, пирію та базиліку

Дача, прогулянки за містом – все це було б чудово, якби не комарі, мошка та інші надокучливі комахи. Але їх можна відлякати нескладними способами!

Дача, прогулянки за містом – все це було б чудово, якби не комарі, мошка та інші надокучливі комахи. Пропонуємо кілька випробуваних рецептів для відлякування комарів.

1. Візьміть 5 г гвоздики на 1 скл. води, прокип’ятіть 15 хв. 10 крапель відвару змішайте з 1 ст. ложкою будь-якого одеколону і протріть відкриті ділянки тіла. Опісля 2 год можна гуляти спокійно: комарі й мошки облітатимуть вас боком.

2. До відлякувальних засобів зараховують також запах валеріани, тютюновий дим і дим від злегка просушеної хвої ялівця, соснових або ялинових шишок, камфори. 100 г камфори, що випаровується, позбавлять від мух і комарів навіть дуже великі приміщення.

3. Здавна для відлякування комарів та інших комах-кровососів застосовували відвар коренів пирію – одного з найпоширеніших бур’янів.

4. Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліку.

5. Відлякує комарів і запах гвоздики, базиліка, анісу, евкаліпта. Будь-якою з цих ефірних олійок змазати відкриті ділянки шкіри, або капнути в камін (на багаття, свічку або розпечену сковороду). А олія чайного дерева швидко усуває свербіж і набряклість шкіри після укусів комах.

6. Гілки бузини, розкладені у приміщенні, відлякують комарів. Не люблять вони і специфічного запаху листя помідорів.

7. Якщо ви вирішили посидіти на природі, закип’ятіть самовар на соснових або ялинових шишках, або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю.

8. Щоб не кусали клопи, комарі, мухи, мошка, оводи, лісові кліщі – змащуйте риб’ячим жиром усі відкриті частини тіла.

Укус комара викликає свербіж, який можна зняти розчином питної соди (0,5 ч. ложки на 1 скл. води), нашатирним спиртом або блідо-рожевим розчином марганцівки. Добре знімають біль і свербіж від укусу злегка розім’яте свіже листя черемхи або м’яти.

Дата публікації: 19.07.2017 img Поділитися