Сім'я Стосунки

Хочеш сексу? Давай м’ясо!

Учені з’ясували зв’язок між сексом і їжею. Результати дослідження виявилися дуже цікавими…

Німецькі антропологи, спостерігаючи за шимпанзе, встановили прямий зв’язок між успіхами самців у статевих відносинах і готовністю ділитися з самками здобутим м’ясом.

У ході дослідження фахівці з Інституту еволюційної антропології імені Макса Планка в Німеччині вивчали поведінку шимпанзе, що живуть у Кот д’Івуарі.
Учені, зокрема, встановили, що чоловічі особи, які готові ділитися своїми мисливськими трофеями, у два рази частіше вступають у статеві зв’язки, ніж їхні більш жадібні товариши.

Припущення про те, що самці шимпанзе схиляють самок до сексу, пригощаючи м’ясом, висловлювалося дослідниками і раніше. Але знайти підтвердження цього не вдавалося, оскыльки вчені шукали прямий зв’язок – тобто статеві відносини відразу після частуванням самки м’ясом.

Німецьким фахівцям під керівництвом Крістіни Гомес вдалося встановити, що ці примати, які вважаються найближчими родичами людини, здатні і на довгостроковий розрахунок: самець може поділитися з самкою м’ясом, а статевий зв’язок з нею мати пізніше, через кілька днів.

“Цікаво, що якщо шимпанзе ділиться здобиччю з певною самкою, то число їхніх зносин подвоюється, що збільшує ймовірність потомства від цієї самки”, – зазначає Крістіна Гомес.

“М’ясо має велике значення для дієти шимпанзе, так як воно багате протеїнами. Так як самки зазвичай не полюють, то і м’ясо вони їдять не так часто, – пояснює учена. – У результаті обміну чоловічі особи збільшують число статевих контактів, а самки одержують додаткові калорії”, – підсумовує Гомес.