Чим удобрювати вишні, щоб отримати щедрий врожай

На бідному грунті і врожай буде бідним. Саме тому слід періодично удобрювати всі культури, у тому числі і дерева. Сьогодні ми вам розповімо про підживлення вишні: які добрива обирати і як правильно їх вносити.

Насамперед слід зауважити, що врожайність вишні залежить не тільки від внесення добрив, а й від умов вирощування. Так, вишня любить горбисту місцевість, височини, легкий ґрунт, вологість.

Підживлювати вишні можна органічними і мінеральними добривами. 

Під вишню можна вносити такі натуральні добрива:

  • перепрілий гній;
  • курячий послід;
  • деревний пил;
  • компост.

Завдяки таким добривам ґрунт стає більш пухким, а це також позитивно впливає на врожайність.

Мінеральні добрива

Вишня потребує таких мінеральних речовин, як азот, сірка, бор, мідь, сечовина, калійна сіль, калій, фосфор, марганець, залізо. Вони забезпечують рослинам гарний імунітет, допомагають боротися із захворюваннями, стабільно плодоносять.

Також для підживлення можна застосовувати комплексні препарати:

Якщо до складу комплексного добрива входить азот (він сприяє нарощенню зеленої маси рослин), його слід застосовувати тільки навесні. Якщо внести його восени – рослина буде нестійкою до холодів і може навіть загинути.

Як підживлювати вишню?

Вишню можна підживлювати двома способами: здійснювати кореневе підживлення (вносити добриво у ґрунт) і позакореневе (розпилювати добриво на листя).

Кореневе підживлення 

Для того, щоб удобрити ґрунт найкраще використовувати сухі добрива або суміші. Вносити їх треба навколо стовбура на відстані близько 50 см. Під сам стовбур нічого сипати або наливати не можна.

Перед тим, як вносити добрива потрібно розпушити ґрунт і добре полити. Тоді мінеральні та органічні добрива набагато краще і швидше почнуть діяти. Під кожен саджанець потрібно вилити 3 відра води, а під доросле дерево – 6 відер.

Якщо у вас добрива у вигляді розчину, то просто полийте пухкий ґрунт навколо вишні. Сухі добрива слід використовувати інакше. Дочекайтеся, коли вода повністю вбереться, рівномірно посипте землю сухими добривами. За допомогою граблів прикопайте їх.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook