Чи шкідливо спати на животі?

Як тільки настає ніч, кожен організм прагне відпочинку. Погодьтеся, що немає нічого кращого, ніж лягти в теплу зручну постіль, і дати можливість організму набратися сил перед новим днем. Саме уві сні відбуваються важливі для організму біохімічні процеси.

Найчастіше люди прагнуть зробити свій сон максимально комфортним – щоб не заважали сторонні звуки, ковдра була теплою і т.д. Але крім зовнішніх факторів зручності потрібно також розглядати і те, в якій позі людина засинає.

Багато людей звикли спати на боці, адже саме так вони засинали, починаючи з самого дитинства під колискову мами чи бабусі. З роками людина переглядає своє ставлення до пози під час сну.

Думки фахівців про користь сну на животі

Якщо говорити про користь тієї чи іншої пози під час сну, то потрібно зазначити, що медики запевняють, що не всі пози сприяють відновленню організму за ніч. Так як деякі люблять спати на животі, ми розглянемо питання про те, чи шкідлива така поза і як вона впливає на самопочуття.

Лікарі, що відповідають за здоров’я шлунка, тобто гастроентерологи, впевнені, що сон на животі сприятливо впливає на травні процеси. Наприклад, вони радять укладати дитину спати на животі, якщо у неї є коліки або гази.

Безумовно, стверджувати зі 100% упевненістю не можна, але деякі мами підтверджують, що ця поза для сну дуже корисна для дихання малюка.

З іншого боку, на думку тих же медиків, сон на животі не приведе ні до чого хорошого. Особливо це стосується людей, що люблять щільно повечеряти.

Просто наш організм влаштований так, що процес травлення відбувається не тільки в шлунку, але і в дванадцятипалій кишці. Переварена їжа потрапляє в цю кишку через клапан, розташований між ребрами.

Через клапан проходять жовч і ферменти підшлункової залози. Виходить, що якщо людина після прийому їжі лягає на живіт, то через деякий час жовч почне просочуватися в шлунок і навіть може роз’їсти його слизову.

Погодьтеся, подібний процес не сподобається нікому. Ось чому перед тим, як влаштовуватися спати на животі на повний шлунок, добре подумайте.

А ще краще лягайте спати на животі натщесерце. Якщо ж ви звикли спати після обіду, то постарайтеся, щоб ваш сон тривав не більше 1 години.

Проти сну на животі виступають і сексопатологи. Вони впевнені, що якщо людина спить на животі, то всією масою свого тіла він тисне на статеві органи. Регулярний сон може негативно відбитися на сексуальному здоров’ї.

Окремо потрібно сказати про жінок, які люблять спати на животі. Вони тиснуть не тільки на статеві органи, але й на груди, в результаті чого вони втрачає обсяг і стають менш красивими.

Caucasian woman sleeping in bed

Ні до чого доброго не приведе сон на животі і згідно з думки дерматологів. Лікарі не радять своїм пацієнтам практикувати таку позу для сну через ряд негативних, в першу чергу для шкіри, причин.

Лежачи на одній стороні шкіра з часом починає деформуватися, що призводить до виникнення передчасних зморшок.

На захист цієї пози для сну виступають хіба що мануальні терапевти. Вони закликають спати на животі людей, які хочуть розпрямити міжхребетні хрящі.

Крім того лікарі вважають, що сон на животі усуває тиск на нирки, що допомагає організму повністю очищатися.

У список хвороб, при яких не рекомендується спати на животі, входять ті, що стосуються здоров’я хребта. Медики вважають, що так людина ще більше посилить хворобу.

Як бачите, думки фахівців розділилися – одні кажуть, що спати на животі шкідливо, інші – корисно. Підсумовуючи, хочеться зазначити, що шкода і користь сну на животі безпосередньо пов’язані з тиском маси тіла на різні органи.

Безумовно, протипоказань щодо сну на животі немає. Але якщо це ваша улюблена поза, постарайтеся не захоплюватися нею, і хоч іноді змінювати на іншу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook