Чому не варто кип’ятити воду двічі

Ви також чули про те, що кип’ячена вода – шкідлива, а повторно кип’ятити воду не можна? Тепер ви дізнаєтеся правду! Ми дамо відповідь на всі запитання, що стосуються цієї теми.

Ми найчастіше кип’ятимо воду для приготування кави або чаю. Іноді це робимо для того, щоб очистити воду, коли під рукою немає фільтра. Це найшвидший і найефективніший метод очищення води, адже при високій температурі гине патогенна мікрофлора, віруси і бактерії. У той же час при нагріванні руйнуються деякі органічні сполуки, які в результаті опадають в осад.

Чим погана кип’ячена вода

  • При нагріванні вода випаровується, а концентрація солей в ній збільшується, тому її вживання нгативно позначається на нашому здоров’ї.
  • Підвищення температури до 100 0С і вище веде до руйнування структури води.
  • Кип’ячену воду називають мертвою, адже в ній не залишається нічого корисного для організму.
  • У результаті кип’ятіння погіршується смак води.
  • Але найнебезпечніше в кип’ятінні те, що якщо вода хлорована, то хлор з іншими речовинами при нагріванні утворює канцерогени! Це токсичні сполуки, які при тривалому вживанні у великих кількостях можуть призвести до складних захворювань.

Як правильно кип’ятити воду

У результаті кип’ятіння вода втрачає кисень, а на дні посуду з’являється осад у вигляді накипу. Ми розповімо, як кип’ятити і вживати кип’ячену воду, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

  1. Кип’ятіть воду тільки один раз. Якщо у чайнику залишилася кип’ячена вода, краще її вилити і залити свіжу.
  2. Щоб у чайнику не утворювався накип, воду після кип’ятіння краще повністю з нього виливати.
  3. Не забувайте регулярно чистити чайник від накипу. Робити це потрібно щонайменше один раз на місяць.
  4. Не варто кип’ятити воду надто довго.    

Як позбутися накипу у чайнику

Найпростіший спосіб очистити чайник від накипу – за допомогою лимонної кислоти. Потрібно налити у чайник воду (щоб покрила весь накип) і додати 2–3 ложки лимонної кислоти. Для пришвидшення процесу воду можна довести до кипіння і дати повністю охолонути. Потім добре про полоснути чайник.

Чудовий очисник від накипу – оцет. Використовувати його слід так само, як лимонну кислоту: налити у чайник, підігріти, дати охолонути і добре виполоскати.  

Допомогти очистити чайник від нальоту може навіть звичайна газована вода: достатньо просто налити і прокип’ятити.  

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПРОЧИТАТИ:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook