Алкоголь як приправа. Що, скільки і в які страви додавати

Алкогольні напої використовують у домашній кулінарії як поліпшувач смаку.

Горілка

Її застосовують у кулінарії як приправу, особливо в кондитерській галузі, готуючи вироби з тіста (1-2 чайні ложки горілки на 1 кг тіста). Будь-яка випічка – печиво, ватрушки, булочки – буде красивішою, ліпше пропікатиметься, буде пухкішою, повільніше черствітиме.

Горілкою можна обробляти м’ясо, щоб видалити небажані запахи і прискорити його приготування.

Коньяк

Коньяк – один із найвідоміших міцних алкогольних напоїв. Він має цікавий аромат і м’який смак.

Багата смакова гамма коньяку, а також здатність діяти на продукти, дозволяють використовувати його в кулінарії як приправу: до страв із птиці, дичини, супів-пюре, грибних страв, особливо із шампіньйонів; для дезінфекції до сирого м’яса.

Додають у невеликих кількостях: 10-15 г на порцію готової страви; 50 г – на 1 кг сирого м’яса.

Коньяк додають до червоних соусів (50 г на 1 л), шашликів (10-15 г на одну порцію).

Зазвичай додають до солодких соусів, приготованих з фруктів (50 г на 1 л соусу).

Його використовують для приготування кондитерських виробів – печива, здобних булочок (від 1 чайної ложки до 1 столової ложки), зокрема для поліпшення аромату, легкості й пухкості.

Застосовують коньяк і готуючи холодні та гарячі напої (каву, пунш, глінтвейн, коктейль) – 15-20 г на порцію – для неповторного аромату.

Лікер

Лікери завдяки міцності й аромату використовуються як приправи в кулінарії. Вони, як і інші алкогольні напої, впливають на харчові продукти, прискорюючи процес приготування, покращуючи їхній смак, колір і створюючи аромат.

Лікери використовують під час приготування солодких страв (здоби, вафель, печива, пряників). 1 чайної ложки на 1 кг тіста цілком достатньо.

Лікери також додають до напоїв (кави, джину, пуншу) і десертів (крему, морозива). Щоб зберегти аромат лікеру, його додають наприкінці приготування.

Вино

Вино для використання в кулінарії не можна зберігати вже відкоркованим у теплому приміщенні (кухні). Найбільш прийнятними є горизонтальне положення, сухе, темне приміщення. Температура зберігання – від 8 до 15 оС.

Біле та червоне вино використовують для того, аби заправити супи-пюре, соуси домашнього приготування, у м’ясних стравах, стравах із птиці.

Коли припускають рибу, додають біле вино. Для маринування м’яса віддають перевагу червоному.

До солодких страв, напоїв (компотів, сиропів, коктейлів тощо) будь-яке вино додають наприкінці, щоб зберегти смак і аромат.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook