Діти Сім'я

5 книг про секс, які варто прочитати і дітям, і батькам

Вам ніяково говорити з дитиною про секс? Просте дайте їй книгу або почитайте її разом! Яку книгу обрати, рекомендує дитячий психолог.

Про це треба обов’язково говорити з дітьми! «Якщо вам соромно, ніяково, незручно говорити з дитиною про секс, дайте їй почитати книгу або почитайте її разом, – радить дитячий практичний психолог Ольга Крамаревич. – Але дуже важливо перш ніж запропонувати книгу дитині, ознайомитися з нею самому. Щоб подолати зніяковілість, спробуйте розповідати так, ніби це урок анатомії для дитини. При цьому зважайте на її вік». 

 

  1. «Відверта розмова про «це»», в-во «Країна мрій», 2009 р. Книга про Сергійка та Марійку, які отримали від батьків у подарунок книжку про сексуальне виховання. Братик і сестричка задають безліч запитань про появу немовляти на світ, про стосунки між чоловіком та жінкою та багато інших. На сторінках подарованої книги вони знаходять детальні відповіді на всі запитання, які їх цікавлять.
  2. Бадирова З. А. «Уроки сексології. Дитяча енциклопедія», в-во «Школа», 2006 р. Буде корисною дітям від 9 до 12 років. У ній велика увага приділена психологічним проблемам підлітків і дорослих: дорослішанню, коханню, ревнощам, стосункам із батьками. Прочитавши книжку, читачі зможуть уникнути багатьох небезпек і непоправних помилок.
  3. Пйотр Павлюкевич «Спокійно про ЦЕ», в-во «Свічадо», 2010 р. У книзі автор, який має великий досвід душпастирської праці з дітьми, підлітками та подружжями, делікатно, відверто й глибоко розкриває християнське бачення статевих стосунків. Книга, хоч і написана священиком, не нав’язує єдиних рішень, а просто дає поживу для роздумів. У ній знайдете багато повчальних історій. Наприклад, про те, чому потрібно одружуватись, що таке справжня любов, чому любов починається із числа три.
  4. С. В. Суханов та Є. Г. Орлова «Сексуальна енциклопедія для підлітків», в-во «Основа», 2008 р. Енциклопедія має яскраві сучасні ілюстрації. У ній вичерпно розкрито багато тем, які необхідно знати підліткам, зокрема статеве дозрівання, гігієна, фізіологія, кохання, зачаття і народження дитини, венеричні захворювання, аборти та здоров’я.
  5. Кароль Мейснер «Звідки беруться діти. Як розмовляти з дітьми про передавання життя», в-во «Свічадо», 2005 р. Книгу адресовано батькам, які не знають, як відповідати своїм 3-5-річним дітлахам на делікатні запитання. Автор книги – психолог, душпастир і психіатр.
Дата публікації: 21.02.2018 img Поділитися